«

»

maj 11 2023

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Spotkanie Wojciech JagielskiW czasach chaosu i dezinformacji dopominamy się wiarygodnych opowieści o świecie. Potrzebujemy informacji, które pozwolą poznać przyczyny zmian i zrozumieć zachodzące zjawiska. Choć zbyt rzadko się tym interesujemy, to, co dzieje się w Afryce, w Indiach czy na Bliskim Wschodzie, bezpośrednio wpływa na nasze życie.

Wydarzenie odbędzie się 11.05.2023 (czwartek) o godzinie 17:00 w Bibliotece przy u. J. Frankowskiego 3.

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy przy u. J. Frankowskiego 3.

Prowadzenie spotkania: Liliana Łosiak

Pejzaż współczesnego świata ma tysiące barw i rządzi nim nieustanna zmiana. Zapraszamy na spotkanie z reporterem, specjalistą od współczesnej światowej tematyki, wieloletnim korespondentem wojennym Wojciechem Jagielskim. Wspólnie z autorem zerkniemy na świat z różnych perspektyw, być może uda się zobaczyć, jak bardzo świat jest połączony, jak stare konflikty wlewają się w teraźniejsze, i jak wstrząsy, z pozoru, w mało istotnych miejscach docierają do „kryształowego pałacu świata euroatlantyckiego”.
Przedmiotem autorskiej rozmowy będą książki Wojciecha Jagielskiego, m.in. ostatnia Druga strona świata, która jest wyborem najciekawszych i najbardziej aktualnych tekstów opublikowanych w ostatnim czasie na łamach „Tygodnika Powszechnego”.