sie 09 2023

Piąty tydzień Kolorowych wakacji – relacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu wie jak zadbać o fantastyczne i jednocześnie edukacyjne zabawy oraz uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników wakacyjnych zajęć.

I tak we wtorek dzieci w Bibliotece Dziecięcej poznały kulturę Podhala, obejrzały najpiękniejsze zdjęcia Tatr oraz wysłuchały legend związanych z tym regionem.

Czwartek to już inna bajka. Brzozowy Zakątek należał do Vincenta van Gogha. Uczestnicy zajęć malowali swoją własną wersję słynnych słoneczników malarza.

Natomiast nasza Biblioteka Ogrody wyleciała w kosmos. Dzieci wybrały się w kosmiczną podróż, by bliżej poznać Układ Słoneczny. Poprzez wspólne śpiewanie, gry i zabawy, dzieci dowiedziały się najważniejszych faktów o części kosmosu, którą zamieszkujemy my-Ziemianie. Następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę stworzyły trójwymiarowe plakaty nie z tej Ziemi.

W naszych placówkach nauka połączona z dobrą zabawą dostarcza wielu pozytywnych wrażeń.

Zapraszamy.