lis 25 2023

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Spotkanie Miłosz KowalewskiMiłosz Kowalewski – spotkanie przyrodnicze.
„Gdzie nocują gęsi… i inne historie, od Solnego Bagna do Stawów w Głowaczewie.”

To już 21. spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.
Prowadzenie: Monika Wanda Władzińska i Sylwia Kiljan – Rudowicz.

Gościem listopadowego spotkania był kołobrzeżanin Miłosz Kowalewski.

Z wykształcenia architekt, z zamiłowania żeglarz, ornitolog i fotograf. Posiada wieloletnie doświadczenie w fotografii przyrodniczej, ukierunkowanej na ptaki. Skrzydlatych bohaterów swoich wypraw ze szczególnym upodobaniem poszukuje w najbliższych okolicach Kołobrzegu.

Uprawia etyczną fotografię ptaków – wszystkie jego zdjęcia powstają bowiem w warunkach terenowych i przedstawiają ptaki dzikie, żyjące na wolności.

Miesiące pracy w terenie, tysiące ujęć z których wybiera najlepsze, zaowocowały licznymi nagrodami w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej. Artysta jest autorem albumów fotograficznych, wystaw, kalendarzy, a jego prace zamieszczają najbardziej znane periodyki poświęcone przyrodzie i jej ochronie.

We współpracy z Zachodniopomorskim Towarzystwem Przyrodniczym, założyciel i opiekun ostoi ptaków pod Kołobrzegiem (Stawy Głowaczewo).

Serdecznie zapraszamy.