gru 11 2023

Spotkanie autorskie

Spotkanie z Alkiem RogozińskimSpotkanie z autorem powieści kryminalnych i obyczajowych Alkiem Rogozińskim.

13.12.2023 (środa), g. 17:00, Biblioteka Ogrody ul. Żółkiewskiego 6

Bezpłatne wejściówki dostępne w Bibliotece Ogrody oraz Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3, od 4.12.2023.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował jako prezenter oraz DJ w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 zatrudniony był w dwutygodniku „Party”. Od 2020 roku zajmuje się jedynie twórczością literacką.

Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną „Ukochany z piekła rodem”, która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?”, nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie „Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)”. Rok później podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”.

Trzy jego książki – „Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście” i „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” – zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”.
W 2021 roku jego książka „Miasteczko morderców” została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

W październiku 2022 roku w czasie gali wręczenia nagród „Złoty Pocisk”, odbywającej się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, został wyróżniony za swoją twórczość nagrodą specjalną.