gru 11 2023

Spotkanie z autorami Rocznika Kołobrzeskiego 2023

Spotkanie z autorami Rocznika Kołobrzeskiego 202314.12.2023 (czwartek), g. 17:00,

Biblioteka ul. Frankowskiego 3

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3, od 9.12.2023.

Po raz czwarty ukazał się się „Rocznik Kołobrzeski”. W tym roku jest to jednak wydanie książkowe, a jego redaktorem i spiritus movens jest Edward Stępień. Książka jest kontynuacją oddolnego ruchu związanego z propagowaniem historii Kołobrzegu i okolic. – Nie spodziewałem się, że to będzie aż tyle pracy – mówi mecenas Stępień, znany z tematów związanych m.in. z opisywania opozycji solidarnościowej, ale także tematów kołobrzeskiej koszykówki, której jest wielkim kibicem, a nawet działaczem sportowym. Przejawów tej pasji nie zabraknie w tegorocznym wydaniu, które ukazało się ze środków prywatnych. W książce powstały dwa nowe działy: gospodarka morska i turystyka oraz historia sportu.

Jak stać się właścicielem nowej książki? Będzie ją można nabyć w wybranych księgarniach, a część nakładu zostanie rozdana podczas wieczoru autorskiego, który odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima przy ul. Frankowskiego. Wejściówki na wstęp (liczba miejsc ograniczona) do odebrania w bibliotece.

Lista artykułów:

1. Robert Dziemba: Budowa Pomnika Zaślubin w Kołobrzegu
  2. Edward Stępień: Ruch „Wolność i Pokój” we wspomnieniach Jacka Dacha
  3. Adrian J. Bartha: Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu
  4. Mariusz Miedziński: Stan obecny i perspektywy rozwoju portu morskiego w Kołobrzegu w III dekadzie XXI w.
  5. Tomasz Łowkiewicz: Posterunek rozpoznania systemów radiolokacyjnych pod Kołobrzegiem
  6. Robert Dziemba: W poszukiwaniu Komitetu Opieki nad Grobami Polskich i Radzieckich Żołnierzy
  7. Dawid Kabaciński: Kontakty sportowe polsko – hiszpańskie w okresie międzywojennym
  8. Grzegorz Bargiel, Edward Stepień: Narodziny i wiek chłopięcy kołobrzeskiej koszykówki 1952-1984