gru 20 2023

Spotkanie DKK dla dorosłych

Dkk dla dorosłychW Brzozowym zakątku, w przedświątecznym nastroju 20 grudnia 2023 roku, Czytelnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych rozmawiali o zbiorze opowiadań “Czarna ręka, zsiadłe mleko” Katarzyny Szaulińskiej. Wyrażono podziw dla niezwykle poetyckiego języka tej prozy, nominowane jw tym roku do Literackiej Nagrody Nike. Przedstawione z ogromną wrażliwością emocje opisanych postaci, głęboko poruszyły Dyskutantów. Najsilniejsze wrażenie wywarły opowiadania dotyczące macierzyństwa oraz ojcostwa. Z uśmiechem zauważono akcenty kołobrzeskie napisane przez autorkę, mieszkającą kiedyś w naszym mieście i będącą niegdyś czytelniczką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu .

Następne spotkanie DKK dla dorosłych poświęcone wymianie wrażeń po przeczytaniu dowolnej książki z twórczości Zygmunta Miłoszewskiego planowane jest na 10 stycznia 2024 o godzinie 16.30 w Brzozowym Zakątku przy ul. Brzozowej 9a.

Egzemplarze do wypożyczania znajdują się (w miarę dostępności) w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.

Kontakt telefoniczny: 94 35-230-04

Kontakt mailowy: dkk@biblioteka.kolobrzeg.pl

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.