sty 10 2024

Spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie DKK dla dorosłychW środę 10 stycznia 2023 na przekór szarej, mglistej pogody, Czytelniczki z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu, z przyjemnością rozmawiały o twórczości Zygmunta Miłoszewskiego, który 16 lipca 2007 roku na dziedzińcu naszego ratusza opatrzył książki z Wypożyczalni Beletrystyki oraz z Biblioteki Dziecięcej sympatycznymi dedykacjami.

W radosnej atmosferze wymieniano wrażenia po wcześniejszym indywidualnym przesłuchaniu na EmpikGo “Dziennika pokładowego”, w którym autor przeczytał notatki z rejsu z portu w pobliżu Amsterdamu do Kanady.

Rozmawiano również o serialu oryginalnym “Mierzeja”do wysłuchania na EmpikGo, którego twórcami są Wojtek i Zygmunt Miłoszewscy Z aprobatą dyskutowano o najnowszych książkach dla młodszych czytelników z serii „Hydropolis”. Wyrażono nadzieję, mimo otwartego zakończenia, na kontynuowanie powieści z intrygującym prokuratorem Teodorem Szackim, bohaterem “Uwikłania”, “Ziarna prawdy” i “Gniewu”. Ten ostatni tytuł doceniono za poruszony temat przemocy wobec kobiet, co porównano ze słynnym kryminałem “Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stiega Larssona.

Na następne spotkanie DKK dla dorosłych połączone z wymianą wrażeń po przeczytaniu dowolnej książki o kotach, zapraszamy 07 lutego 2024 o godzinie 16:30 do “Brzozowego Zakątka” przy ul. Brzozowej 9a..

Egzemplarze na temat: Kot w literaturze, w miarę dostępności znajdują się w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.

Kontakt telefoniczny: 943523004

Kontakt mailowy: dkk@biblioteka.kolobrzeg.pl

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0