mar 04 2024

Spotkanie rodzinne z podróżnikiem

Spotkanie rodzinne z podróżnikiemIle pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny?

Spotkanie rodzinne z podróżnikiem Mikołajem Golachowskim (wiek: 5-13).

16.03.2024, godz. 12:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3

Bezpłatne wejściówki dostępne w Bibliotece Dziecięcej – ul. Brzozowa 9A, od 6.03.2024r.

Jednym z najczęściej powielanych w kulturze masowej, błędnych stereotypów, jest zestawienie pingwinów z niedźwiedziami polarnymi, choć w rzeczywistości zwierzęta te żyją na przeciwległych końcach świata. W prezentacji poznamy zarówno same niedźwiedzie, jak i różnorodne zwierzęta zamieszkujące Antarktykę, ucząc się o różnicach między polarnymi rejonami Ziemi. Oprócz zdjęć, prezentacja okraszona jest licznymi dźwiękami wydawanymi przez zwierzęta. Wraz ze zdjęciami pięknych, mroźnych krajobrazów, prezentacja stanowi pouczającą i fascynującą wycieczkę w samo serce królestwa Przyrody.

Mikołaj Golachowski – biolog, ekolog i podróżnik, doktor nauk przyrodniczych oraz tłumacz. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32. Polskiej Wyprawy Antarktycznej). Jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny.