mar 06 2024

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie - Maria PaszyńskaSpotkanie z autorką powieści historycznych Marią Paszyńską.

21.03.2024 (czwartek), g. 17:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3, od 9.03.2024.

Maria Paszyńska – pisarka, felietonistka, zakochana w Warszawie i jej historii. Absolwentka iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Uczelni Łazarskiego. Jej znak rozpoznawczy to powieści z historią w tle. Nieustannie ciekawa przeszłości, wszędzie poszukuje jej śladów, brzmień, smaków i zapachów. Znana jest ze swojej dokładności i rzetelności w gromadzeniu oraz analizowaniu materiałów do powieści.
Maria Paszyńska porusza w swoich książkach trudne tematy społeczne, oscylujące wokół sporów wielokulturowych i religijnych. Jej książki kilkakrotnie były nominowane do plebiscytu Najlepsza powieść historyczna, organizowanego przez portal lubimyczytać.pl.