kwi 11 2024

Poezja w obliczu wojny

Spotkanie z ukraińskimi poetkamiZa nami przejmujące spotkanie z ukraińskimi poetkami.

„W obliczu wojny” to rozmowy wokół tomików „Poezji Biblioteki Ukrainy” – poetyckiej serii Pogranicza.

Podczas spotkania poetki Julia Stakhivska, Olena Stepanenko, Natalia Belczenko, Iryna Mulyarchuk, zapoznały publiczność ze swoją twórczością oraz wydarzeniami, które wpłynęły na powstanie takich, a nie innych wierszy.

Refleksja jaka nachodzi po dzisiejszym spotkaniu: Podążając za tym, co chcielibyśmy, żeby było, bardzo łatwo jest zapomnieć o tym co jest. W pogoni za czymś, nie myślimy o tym, by dbać o to co mamy.
Cieszmy się i doceniajmy siebie i innych.

Spotkanie poprowadziła Liliana Łosiak.

Z języka ukraińskiego na polski tłumaczyła Emanuela Em.

Oprawa muzyczna Oleg Kanev

Ośrodek Pogranicze – sztuk, kultur, narodów oraz Fundacja Pogranicze od dawna wspierają ukraińskich twórców. Prowadzą program rezydencji, przyjmują pod swój dach ukraińskie artystki.

W ostatnich latach latach organizują kameralne i międzynarodowe wydarzenia integrujące społeczność, sprzyjające pogłębionej refleksji i rozmowie.