«

»

cze 24 2024

Wakacje w Bibliotece

Kolorowe Wakacje Biblioteka DziecięcaKolorowe wakacje 2024 – Program

Biblioteka Brzozowy Zakątek, ul. Brzozowa 9A
godz. 11:00-13:00

1.07, 4.07.2024

Artystyczne zajęcia graficzno-taneczne -Zajęcia animacyjno-plastyczne

Pierwsze dni wakacji rozpoczniemy od zabaw integracyjnych, aby lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. A wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch, nie może więc zabraknąć wspólnego tańca. Zajęcia rytmiczne wprowadzą nas w świat Wojciecha Fangora- wybitnego polskiego malarza, grafika, plakaciarza i rzeźbiarza. Fangor w swoich dziełach inspirował się ruchem. Zapoznamy się więc z zasadami mieszania kolorów, iluzją optyczną i efektem migotania. Uczestnicy zajęć będą mogli wykonać prace artystyczne inspirowane twórczością tegoż właśnie malarza. Na koniec z powstałych prac utworzymy galerię, aby rodzice i opiekunowie mogli podziwiać efekty pracy ich pociech.

8.07, 11.07.2024

Modowy recykling – Zajęcia animacyjno-plastyczne

Kolejna spotkania to propozycja zabawy w modę, ale nie taką tradycyjną lecz w duchu ekologicznym. Tu dzieci będą mogły odkryć swoją kreatywną stronę. Niepotrzebne ubrania i akcesoria dostaną drugą szansę na to, aby znowu błyszczeć.

Stworzymy modową fotobudkę, która przyniesie nam sporo radości i będzie nam służyć do wykonania pamiątkowych fotografii z wakacji. To wszystko w towarzystwie muzyki ze światowych pokazów mody. Na koniec oczywiście nie może zabraknąć i naszego pokazu, gdzie uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje kreacje.

Ponadto przy sprzyjającej pogodzie znajdziemy wytchnienie podczas pikniku na trawie-oczywiście z dobrą książką!

15.07, 18.07.2024

Miejska sztuka – Street art. – Zajęcia animacyjno-plastyczne

Kolejna propozycja zajęć dla naszych uczestników to szeroko pojęta sztuka uliczna, pod którą ukrywają się kołobrzeskie murale, fontanny czy rzeźby znajdujące się w naszym mieście. Dzieci będą miały okazję poznać największych twórców street artu, zapoznają się z działami malarzy oraz architektów a gdy pogoda pozwoli pójdziemy w plener malować nasze piękne miasto.

22.07, 25.07.2024

Zajęcia animacyjno-plastyczne (EKO)skarby z szuflady

W każdej szufladzie w każdym domu są wydawałoby się niepotrzebne rzeczy. Nic bardziej mylnego z kawałków materiałów, włóczki guzików może powstać wiele fajnych rzeczy. Tak będzie i tym razem na zajęciach., gdzie uczestnicy będą mogli wykazać się kreatywnością. Porozmawiamy o potrzebie ochrony naszego środowiska, o tym co można zrobić z recyklingu. Przekonamy się czy obrazy można tylko malować , a może w inny sposób je wykonać 😊

Biblioteka Ogrody, ul. Żółkiewskiego 6

godz. 11:00-13:00

2.07, 5.07.2024

Zajęcia animacyjno-plastyczne ObieżyŚwiat – Europa – Francja

W pierwszym tygodniu wakacji w bibliotece na Ogrodach przeniesiemy się do serca Francji – magicznego Paryża. Czekają nas fascynujące opowieści, inspirujące i smakowite warsztaty oraz spotkanie z kulturą i sztuką tego wyjątkowego miasta. Zbudujemy własną Wieżę Eiffla, poznamy podstawy pantomimy, spróbujemy francuskich przysmaków, a na koniec zamienimy się w najprawdziwszych kreatorów mody i perfum.

9.07, 12.07.2024

Zajęcia animacyjno-plastyczne ObieżyŚwiat – Azja – Japonia

Zawitamy w Kraj Kwitnącej Wiśni by poznać historię i kulturę Japonii. Stworzymy wyjątkowe i piękne wachlarze, poznamy japoński alfabet i nauczymy się japońskiej kaligrafii, wykonamy prawdziwe drzewko szczęścia oraz napiszemy własne haiku.

16.07, 19.07.2024

Zajęcia animacyjno-plastyczne ObieżyŚwiat – Ameryka Północna – Stany Zjednoczone

W amerykańskim śnie (American dream) wszystko jest możliwe, tu spotkamy Myszkę Miky i Supermena, wspólnie poznamy historię Walta Disneya i jego bohaterów. Stworzymy własne komiksy i opowiadania o superbohaterach. Spełniając własne marzenia wybierzemy się na Hawaje, gdzie zrobimy hawajski naszyjnik – Lei i zatańczymy hula.

23.07, 26.07.2024

Zajęcia animacyjno-plastyczne ObieżyŚwiat – Ameryka Południowa – Brazylia

Na naszych wystrzałowych warsztatach, stworzymy własne bransoletki z muliny, ozdobimy maski, nauczymy się tańców brazylijskich, a na koniec zorganizujemy prawdziwą imprezę karnawałową w środku lata.

Do zobaczenia w Bibliotece