lip 03 2024

Szkolenie pracowników

SzkolenieW środę – 3 lipca 2024 r. o idei Biblioteki jako „trzeciego miejsca”, tworzeniu przestrzeni dla odbiorców, angażowaniu społeczności lokalnych, rozmawialiśmy wspólnie z naszymi partnerami projektu „Biblioteka naturalnie”: Muzeum Oręża Polskiego, Stowarzyszenie NIE NASZE KOTY – Wolontariusze Kołobrzeg, Stowarzyszeniem Dajemy Słowo, Klub gier planszowych O’Gry, LabOtaku.

Podczas spotkania omówiliśmy, jak stworzyć takie warunki, aby biblioteka stała się miejscem spotkań, realizacji pasji oraz codziennego życia społecznego. Poznaliśmy również skuteczne techniki budowania wizerunku biblioteki, jako otwartego i przyjaznego miejsca dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Przekształcenie naszej Biblioteki w dynamiczne centrum życia społecznego, edukacyjnego i kulturalnego dla mieszkańców Kołobrzegu jest naszym głównym celem. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami oraz odpowiednio zaplanowanym programom i przestrzeniom, jesteśmy pewni, że nasza Biblioteka będzie służyć jako miejsce inspiracji i spotkań dla całej społeczności.

Szkolenie „Trzecie miejsce – czyli o roli biblioteki w życiu społeczności lokalnej” poprowadził Marcin Skrabka z Good Books.

Dziękujemy Good Books. To był dobry czas.

Zadanie „Biblioteka naturalnie” jest realizowane w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.