lip 06 2024

Wakacje w Bibliotece – pierwszy tydzień

Wakacje w Bibliotece pierwszy tydzieńKolorowe wakacje z Biblioteką wystartowały.

Za nami pierwszy tydzień wesołej zabawy między bibliotecznymi regałami.

Co prawda lipiec przywitał nas kapryśną pogoda, jednak to nie zburzyło Waszych i naszych planów i dzieci licznie przybyły na proponowane przez nas zajęcia.

Nasze placówki przygotowały moc atrakcji, a co najlepsze, wszystkie zajęcia w naszej ofercie są bezpłatne.

Zobaczcie zatem sami jak spędziliśmy ten tydzień.

Biblioteka Dziecięca poprzez połączenie warsztatów graficznych i tanecznych zabrała dzieci w świat inspirowany dziełami Wojciecha Fangora, jednego z najważniejszych polskich twórców XX wieku, nazywanego dziś polskim mistrzem op-artu.

Pod okiem Pani Basi, uczestnicy mieli okazję poznać techniki i styl wielkiego artysty. Dzieci za pomocą prostych narzędzi i technik rysunkowych, stworzyły prace inspirowane op-artem, wykorzystując kontrastujące kolory i geometryczne kształty. Na zajęciach nie zabrakło zabaw integracyjnych, które poprzez połączenie ruchu i tańca z abstrakcyjną sztuką, nawiązywały do dynamicznych i płynnych form Fangora.

Biblioteka na Ogrodach „wybrała się” z dziećmi w podróż do eleganckiej Francji. Pod okiem Pani Kasi i Magdy uczestnicy nie tylko zdobyli wiedzę na temat Francji, ale również mieli okazję praktycznie wykorzystać nowe umiejętności językowe, kulinarne i artystyczne.

Nasi milusińscy poznali położenie kraju na mapie i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat tego pięknego państwa. Młodzi turyści poznali ulubione potrawy Francuzów, słynną Wieżę Eiffla czy Katedrę Notre Dame. Wspólnie stworzyli najwyższą kubeczkową Wieżę Eiffla i oczywiście degustowali tradycyjną potrawę francuską – świeżą, chrupiącą bagietkę!

Warsztaty były doskonałą okazją do spędzenia wakacji w sposób twórczy i inspirujący, a także do nawiązania nowych przyjaźni.

Wydarzenia w naszych placówkach były prowadzone w sposób interaktywny i angażujący, co sprawiło, że dzieci i młodzież spędziły czas w Bibliotece z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem.