wrz 17 2024

Warsztaty

Warsztaty - motankiMotanki, żadanice to energia, magiczna moc, ochrona i zwykła mądrość. Magiczne laleczki robione z resztek tkanin, nitek, bez użycia ostrych narzędzi (nożyczek, igieł). Bez twarzy, bez imion, bez duszy, z myślą, aby realizowały nasze intencje, nasze życzenia.

Wspólnie z Natalią Kościńską z Fundacji Good Culture Good Books zgłębiliśmy tradycję tworzenia tych niezwykłych starosłowiańskich lalek, które motano by zapewnić sobie (lub bliskiej osobie) dobrobyt i spełnienie marzeń. Motanka może też być amuletem, który ma nas chronić.

Tworzenie motanek to nie tylko rękodzieło, to również forma terapii, medytacji. To sposób na wyciszenie się, skupienie oraz przekazanie dobrej energii, intencji.

Nasze motanki są pełne energii i magicznej mocy, będą nas lub naszych bliskich chronić, pomogą zrealizować marzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne twórcze spotkanie.

Warsztaty są integralnym elementem zadania „Biblioteka naturalnie”, które jest realizowane w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

NPRCz 2.0 Narodowe Centrum Kultury