wrz 28 2024

Spotkanie autorskie

Spotkanie JakubowskaSobotnie spotkanie z Sabiną Jakubowską, autorką powieści „Akuszerki”, było prawdziwym zanurzeniem się w historie kobiet – zarówno tych zapomnianych, jak i codziennie towarzyszących nam w życiu. Jakubowska mistrzowsko splata losy wiejskich kobiet, nie szczędząc im trudnych doświadczeń, bólu i strat, które były częścią ich rzeczywistości. Bez upiększeń ukazuje biedę, głód, przemoc, ale także siłę i wzajemne wsparcie, które łączyło kobiety przez pokolenia.

Precyzyjnie maluje świat Galicji na przestrzeni 100 lat, łącząc narodziny ze śmiercią, radość z cierpieniem, w sposób, który głęboko porusza. Przywraca kobietom prawo do ich własnych porodów, ukazując je jako naturalne i wzmacniające wydarzenie, w którym akuszerka towarzyszy rodzącej, nie wyręczając jej, ale wspierając, by mogła podążać za własnym ciałem.

Spotkanie jest integralnym elementem zadania „Biblioteka naturalnie”, które jest realizowane w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

NPRCz 2.0

Narodowe Centrum Kultury