Beletrystyka

Tytuł: Ostatnia z rodu Stanfieldów/strong>
Autor: Marc levy
Wydawnictwo: Sonia Draga, 2018
Porywająca podróż – przez Francję okupowaną od lata 1944 roku, Baltimore swobodnych lat 80. oraz Londyn i Montreal naszych czasów – do serca tajemnicy skrywanej przez trzy pokolenia.
Eleanor-Rigby pracuje jako dziennikarka dla magazynu „National Geographic” i mieszka w Londynie. Pewnego poranka, po powrocie z podróży, otwiera anonimowy list, z którego dowiaduje się, że jej matka ma kryminalną przeszłość.
List z podobnymi oskarżeniami pod adresem matki pewnego dnia otrzymuje także George-Harrison, ebenista mieszkający w Cantons-de-l’Est w Quebecu.
Eleanor-Rigby i George-Harrison się nie znają. Autor listów wyznacza każdemu z nich spotkanie w barze dla rybaków w porcie w Baltimore i zakazuje mówić komukolwiek o tej historii.
W Baltimore nie ma jednak adresata listu. Jest za to wiszące na ścianie zdjęcie dwóch matek razem, z czasów gdy miały po 30 lat. Co je łączy? Jaką zbrodnię popełniły? Kim jest „życzliwy” i jakie ma zamiary?
Źródło: https://www.soniadraga.pl/produkt/3393/wyprzedaz.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a)oraz Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I).

Tytuł: Malarka ptaków
Autor: Melissa Ashley
Wydawnictwo: Czarna Owca, 2018
Historia XIX-wiecznej buntowniczki
Londyn, lata 20. XIX wieku. Młoda guwernantka zakochuje się w wymagającym i ambitnym geniuszu. Przy nim dojrzewa jako kobieta i artystka. Wyprzedza swoje czasy, łącząc wymogi życia artystycznego z rolami żony, kochanki, pomocnicy i matki. Doświadcza wszystkiego, co dla kobiet jej epoki stanowiło chleb powszedni – ciąże jedna po drugiej, poronienia, umierające dzieci, a jednocześnie na przekór konwenansom bierze udział w pionierskiej wyprawie do Australii. W złotych czasach odkryć przyrodniczych jej talent tchnął życie w ilustracje setek egzotycznych nowych gatunków ptaków, w tym sławnych zięb z Galapagos.
Malarka ptaków oddaje wreszcie głos pasjonującej postaci będącej kimś znacznie więcej niż tylko kobietą stojącą w cieniu mężczyzny. Elizabeth Gould wreszcie staje w centrum uwagi, na należnym jej miejscu.
Źródło: https://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/malarka_ptakow,p1625804660Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Bluszcz
Autor: Anna Harłukowicz-Niemczynow
Wydawnictwo: Videograf, 2018
Julita przez wiele lat nosi maskę szczęśliwej żony i matki. Wierzy, że jej poświęcenie wystarczy do zbudowania trwałego małżeństwa oraz pełnej miłości rodziny. Elżbieta, bezdzietna, żyjąca samotnie lekarka, boryka się z myślami, które w jej głowie urastają do rangi problemu niepozwalającego cieszyć się z codzienności. Życiowe blokady przyjaciółek są efektem podjętych w młodości decyzji…
Bluszcz to powieść inna niż wszystkie. Anna H. Niemczynow porusza zakamarki duszy, które człowiek pragnie ukryć nawet przed samym sobą. Dotyka najtrudniejszych spraw, z jakimi niejednemu z nas przychodzi się zmierzyć. W sposób delikatny i subtelny pokazuje kierunki, których obranie może pomóc wydostać się z największych, na pozór nierozwiązywalnych trudności. (…)
Źródło: https://videograf.pl/pl/p/Bluszcz/2342
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).

Tytuł: Kropla nadziei
Autor: Katarzyna Michalal
Wydawnictwo: Znak Litera Nova, 2018
Ostatnia odsłona uwielbianej przez czytelników „Trylogii Mazurskiej” Katarzyny Michalak – trzeci tom zatytułowany „Kropla nadziei” ponownie przypatruje się rozbitkom, których los zaprowadził na Mazury, gdzie próbują odzyskać szczęście, spokój i… miłość. Czy Nataniela, Mateusza i Siergieja czeka szczęśliwe zakończenie? Jak zakończy się snuta w poprzednich tomach opowieść? „Kropla nadziei” Katarzyny Michalak to oczekiwany z ogromnym zniecierpliwieniem finał ten porywającej i wzruszającej historii!
Źródło: https://merlin.pl/kropla-nadziei-katarzyna-michalak/7975654/
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).