Beletrystyka

Tytuł: Cztery płatki śniegu
Autor: Joanna Szarańska
Wydawnictwo: Czwarta Strona, 2017
Ciepła, przepełniona humorem i wzruszeniami opowieść o tym, co jest naprawdę ważne.
Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowych staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni…
Bo święta mogą być wyjątkowe, nawet gdy z nieba spadną cztery płatki śniegu na krzyż…
Źródło: http://czwartastrona.pl/ksiazki/cztery-platki-sniegu/
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).

Tytuł: Gwiazdka z nieba
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Znak, 2017
W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii.
Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem wydarza się cud. (…)
Źródło: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1726,3965,slup-ognia.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4A/2) oraz Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I).

Tytuł: Pudełko z marzeniami
Autor: Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Filia, 2017
Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna!
Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że w miejscu ukrycia skarbu stoi teraz restauracja prowadzona przez rówieśniczkę Michała, Malwinę. (…) Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną i zdobyć jej zaufanie, by później w tajemnicy przed dziewczyną odzyskać swój skarb. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem.
„Pudełko z marzeniami” to przewrotna i zaskakująca komedia romantyczna o tym, że czasem należy zrezygnować z marzeń po to, aby… wreszcie zaczęły się one spełniać!
Źródło: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/237
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).

Tytuł: Pensjonat pod świerkiem: opowiadania świąteczne
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Knedler, Adrian Bednarek, Jolanta Kosowska, Nina Reichter, Daniel Koziarski, Anna Kasiuk, Anna Szafrańska.
Wydawnictwo: Novae Res, 2017
Zapraszamy na magiczne święta w zaczarowanym miejscu.
Do ukrytego w Tatrach, zasypanego śniegiem Pensjonatu pod Świerkiem przybywają na święta kolejni goście. Każdy z nich przywozi własną historię. Na miejscu wita ich para właścicieli, którzy – niczym anioły – przyjmują pod swoje skrzydła życiowych rozbitków. Czy ich dobroć i życzliwość wystarczy, by wydobyć z człowieka to, co w nim najlepsze, i jednocześnie uchronić od tego, co złe?
Pensjonat pod Świerkiem to zbiór nastrojowych opowiadań stworzonych przez lubianych autorów specjalnie na magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Do czytania nie tylko przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty w dłoni, w towarzystwie bliskich osób i… pierniczków.
Źródło: http://www.sklep.zysk.com.pl/hilda.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).