Beletrystyka

Tytuł: Pół życia
Autor: Mats Stranberg
Wydawnictwo: Marginesy, 2018
Jessica nie może przestać myśleć o Jakobie. Dlaczego zniknął? Nie daje jej to spokoju, nie pozwala cieszyć się życiem. Mijają lata, Jessica zawiera nowe przyjaźnie, buduje nowe związki. Ale nie może zapomnieć.
Kiedy umiera babcia Viola, Jessica postanawia spędzić kilka miesięcy w jej domu na południu Szwecji. Znajduje tam pamiętnik, w którym babcia opisała dramatyczne wydarzenia, które zmusiły ją do najcięższych wyborów. Jessica uświadamia sobie, że ani babcia, ani ona nigdy nie żyły pełnią życia.
Pół życia jest powieścią o miłości, tajemnicach i kłamstwach. O konwenansach, które zmuszały ludzi do podejmowania tragicznych decyzji. I o tym, jak to jest bać się być sobą.
Pół życia trafia prosto w serce. Wyjątkowa historia miłosna, saga rodzinna i czerwona nić tajemnicy zostały splecione razem, tworząc powieść, której nie sposób się oprzeć.
Źródło: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133166
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Lato utkane z marzeń
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Filia, 2018
(…) W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.
Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Przemka, który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić, że dziewczyna zapomni o ukochanym?
W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.
Kontynuacja „Wieczoru takiego jak ten” to prezent dla wszystkich czytelniczek powieści Gabrieli Gargaś.
Źródło: http://czwartastrona.pl/ksiazki/lato-utkane-z-marzen/
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2)..

Tytuł: Hashtag
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona – Grupa Wydawnictwa Poznańskiego, 2018
„Twoja paczka już na Ciebie czeka!” – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu.
Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie…
Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…
Źródło: http://czwartastrona.pl/ksiazki/hashtag/
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul Czarnieckiego 5F/I).

Tytuł: Pięciu i czołg
Autor: Piotr Langenfeld
Wydawnictwo: Warbook, 2018
II wojna światowa wchodzi w decydującą fazę. Alianci zbierają siły przed inwazją w Europie i zadaniem ostatecznego ciosu Niemcom. Dywizja generała Maczka intensywnie szkoli się na szkockich poligonach. Wśród pancernych drużyn walczy niezwykła piątka.
Poznajcie przedwojennego czołgistę, ułana, łobuza, spryciarza i chorowitego Sybiraka. Tych pięciu pancernych bez psa nieuchronnie zmierza ku swojemu przeznaczeniu w normandzkiej bitwie.
Źródło: http://warbook.pl/ksiazka/101/pieciu-i-czolg
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).