Beletrystyka

 

Tytuł: Labirynt duchów
Autor: Carlos Ruiz Zafon
Wydawnictwo: Muza, 2017
Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco.
Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. (…) Alicja, wraz z przydzielonym do tego dochodzenia, kapitanem policji ma kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii „Labirynt duchów”. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. (…)
Zafón ostatecznie zamyka swoją tetralogię o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Po mistrzowsku rozsupłuje wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi i prowadzi czytelnika do emocjonującego finału. (…)
Źródło: https://muza.com.pl/proza-obca/2788-labirynt-duchow-tw-9788328707733.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).

Tytuł: Kolekcja nietypowych zdarzeń
Autor: Tom Hanks
Wydawnictwo: Wielka Litera, 2017
W debiutanckim zbiorze siedemnastu opowieści Tom Hanks dowodzi, że świat nie ma żadnych granic.
Stworzeni przez niego bohaterowie są tak samo różnorodni i nieoczywiści jak jego aktorskie kreacje. Podróżują wokół ziemskiej orbity samodzielnie zbudowaną rakietą albo cofają się w czasie do 1939, tam zakochują się i decydują pozostać. (…)
Tom Hanks w swoich zaskakujących i bezpretensjonalnych krótkich prozach udowadnia, że jest nie tylko genialnym aktorem, ale także wyśmienitym prozaikiem, twórcą świadomym i zdystansowanym, pełnym mądrej empatii wobec ludzkich słabości i tęsknot. Panuje nad językiem, bawi się nim, igra frazą i (z) czytelniczą czujnością. (…)
Źródło: http://www.wielkalitera.pl/ksiazki/id,183/kolekcja-nietypowych-zdarzen.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Początek
Autor: Dan Brown
Wydawnictwo: Sonia Draga, 2017
Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły mu rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. (…)
Źródło: http://www.soniadraga.pl/produkt/2627/thriller-i-sensacja.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).

Tytuł: Złoto cara
Autor: Clive Cussler, Dirk Cussler.
Wydawnictwo: Amber, 2017
Rok 1917: Carska rodzina Romanowów desperacko próbuje ocalić władzę i bogactwo. Car Mikołaj II zawiera tajną umowę z wysłannikiem brytyjskiego rządu…
Rok 1955: Radziecki bombowiec ze śmiercionośnym ładunkiem znika nad Morzem Czarnym z ekranów radarów.
Rok 2017: Dirk Pitt i ekipa NUMA odbierają na Morzu Czarnym rozpaczliwy sygnał Mayday. Ruszają na ratunek, lecz na pokładzie frachtowca, który wzywał pomocy, zastają tylko ciała i odór siarki w powietrzu. I muszą szybko uciekać, bo statek w mgnieniu oka idzie na dno…
Ta zagadka porwie Dirka Pitt a i jego dorosłe dzieci Dirka i Summer w szaleńczy wir niewyobrażalnych wydarzeń i śmiertelnie niebezpieczną międzynarodową intrygę. Lecz tylko oni mogą zapobiec nowej wojnie światowej. Od Krymu, przez Bahamy, Londyn, Gibraltar, po Waszyngton rozpoczynają dramatyczny wyścig z czasem…
Źródło: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki-kryminal/zloto-cara,p564349095
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).