Beletrystyka

Tytuł: Dublin
Autor: Joanna Jax
Wydawnictwo: Czarna Owca, 2018

Ta epicka opowieść zaczyna się w przedchrześcijańskiej Irlandii, w czasach gdy ze wzgórza Tara wyspą władali srodzy i potężni Najwyżsi Królowie. Jej początkiem są losy dwojga kochanków, Conalla z arystokratycznego rodu i olśniewającej Deirdre, a w ich historii pobrzmiewa echo pradawnej celtyckiej legendy o Cuchulainnie. Rutherfurd zabiera stąd czytelnika w fascynującą podróż przez stulecia. Misternie splecione losy kolejnych pokoleń bohaterów – druidów i wodzów plemiennych, mnichów i przemytników, kupców i najemników, szlachty, buntowników i zwyczajnych tchórzy – rozgrywają się na wielobarwnej scenie, jaką są dzieje największego irlandzkiego miasta.
Źródło: https://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/dublin,p586540006
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: I tak wygrasz
Autor: Jeffrey Archer
Wydawnictwo: Rebis, 2018

Leningrad 1968. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Czy powinni wsiąść na statek płynący do Stanów Zjednoczonych czy do Wielkiej Brytanii? O tym decyduje rzut monetą…
W tej niezwykłej opowieści przemierzamy dwa kontynenty, podążając za porażkami i zwycięstwami Aleksandra, który próbuje podbić swój nowy świat. I musi upłynąć trzydzieści lat, by on sam odkrył, gdzie leży jego przeznaczenie, i stawił czoło przeszłości, którą pozostawił w Rosji.
Źródło: https://www.rebis.com.pl/pl/book-i-tak-wygrasz-jeffrey-archer,HCHB09006.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4a/2).

Tytuł: O psie, który wrócił do domu
Autor: W. Bruce Cameron
Wydawnictwo: Kobiece, 2018

(…) Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. (…) Lucas nie może zatrzymać Belli w swoim mieszkaniu. Postanawia podjąć ryzyko
i zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości do życia pacjentów. Jednak pracownicy Kontroli Zwierząt twierdzą, że zwierzę jest niebezpieczne ze względu na swoją rasę, która w Denver jest zakazana. Zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu.
Mimo wszystko piesek nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Teraz Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Wyrusza w wielką, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, aby wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?
Źródło: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/o-psie-ktory-wrocil-do-domu/
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Nad lawendowym morzem
Autor: Karolina Załuska
Wydawnictwo: Novae Res, 2019

Pasjonująca opowieść o walce z depresją.
Wypalenie zawodowe, frustracja, uzależnienie od alkoholu, poczucie braku sensu w życiu… Oto problemy, z jakimi borykają się bohaterowie powieści „Nad lawendowym morzem”. Pewnego dnia ich drogi się przetną, a za drzwiami jednej ze starych gdańskich kamienic zaczną płynąć słowa, które ułożą się w fascynującą opowieść pełną skrajnych emocji. Opowieść, w której rzeczywistość nieustannie przeplata się ze snem,
a radość – z przygnębieniem i lękiem.
Jak radzić sobie z depresją? Czy da się wygrać z nieustępliwym losem? Jak zawalczyć o swoje szczęście, gdy wydaje się, że nie ma już szans na lepsze jutro? Nie sposób udzielić prostych odpowiedzi na te pytania. Pewne jest tylko jedno: łatwiej wyjść na prostą, gdy ma się wokół siebie ludzi, którzy chcą pomóc.
Źródło: https://zaczytani.pl/ksiazka/nad_lawendowym_morzem,druk
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a).