Beletrystyka

Tytuł: Płomienna korona
Autor: Elżbieta Cherezińska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka, 2017
(…) W trzecim i ostatnim tomie trylogii „Odrodzone Królestwo” Elżbieta Cherezińska pokazuje znanych nam bohaterów – Władysława Łokietka i jego żonę Jadwigę, która wyrasta na Wawelską Panią, arcybiskupa Świnkę i jego następców, biskupa Muskatę i Rikissę, która ponownie zasiada na czeskim tronie. Kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi wplątują się w wojnę, losy renegata templariuszy zaś, Kunona, niebezpiecznie splatają się z losem Królestwa. Płatni zabójcy, Guntersberg, Hunia i karzeł Grunhagen, znów nie próżnują.
W finale niewidzialna korona zamienia się w prawdziwą, na skroniach nieugiętego księcia, Władysława Łokietka
Źródło: http://www.sklep.zysk.com.pl/plomienna-korona.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4A/2).

Tytuł: Lipcowy deszcz
Autor: Iny Lorentz
Wydawnictwo: Sonia Draga, 2017
Bogata, pełna przygód i zmysłowych doznań opowieść.
Berlin, rok 1887. Lora i jej mąż Fridolin wraz z dwójką swoich dzieci cieszą się rodzinnym szczęściem i wszystko wskazuje na to, że wreszcie odnaleźli spokój w swoim życiu. A w dodatku być może spełni się ich dawne, skrzętnie skrywane marzenie: Fridolin ma możliwość przejęcia majątku, znajdującego się w ojczyźnie Nathalie, młodej przyjaciółki Lory. Ale ich mieszkający w Prusach wschodnich krewni, którzy nie życzą im dobrze, zaczynają knuć podstępne plany i chcą zniszczyć szczęście młodej pary. I w wyniku tego Lora i Nathalie znajdą się w ogromnym niebezpieczeństwie…
Źródło: http://www.soniadraga.pl/produkt/2532/romans-historyczny.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) oraz Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I).

Tytuł: Mężczyzna który gonił swój cień
Autor: David Lagercrantz
Wydawnictwo: Czarna owca, 2017
Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest rozwiązania tajemnicy, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Wraz z Mikaelem Blomkvistem dotrze tam, gdzie szaleństwo naukowca i brutalne nadużycia władzy splotły się w jedno. Nie wszyscy wyjdą z tego cało.
Mężczyzna, który gonił swój cień, piąta książka w serii Millennium, to złożona i wciągająca powieść osnuta wokół kwestii honoru, tajemnic badań genetycznych i zaawansowanych ataków hakerskich – współczesnego sposobu prowadzenia wojny. To także wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął i co oznacza słynny tatuaż ze smokiem.
Źródło: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/mezczyzna_ktory_gonil_swoj_cien_oprawa_miekka,p589257078
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a), Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I) oraz Filii nr 2 (ul. Arciszewskiego 4A/2).

Tytuł: Ciastko z wróżbą
Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Wydawnictwo: Prószyński Media, 2017
Pierwsza część drugiej serii „Cukierni Pod Amorem”.
Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek, syn Waldemara Hrycia. Mimo wahań ze strony ojca to właśnie jego pomysłowe ciastko z wróżbą ma być wystawione do konkursu. Waldemar i Helena martwią się nie tylko o debiut zawodowy Zbyszka, lecz także o jego nowy związek z nieznaną dziewczyną. Złymi przeczuciami napawa ich również zapowiedziana wizyta prawniczki z Nowego Jorku – Moniki Grochowskiej-Adams, zatrudnionej przez spadkobierców przedwojennych właścicieli cukierni. (…)
Źródło: http://www.proszynski.pl/Cukiernia_Pod_Amorem__Ciastko_z_wrozba-p-35003-.html
Książka dostępna w Wypożyczalni beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) oraz Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I).