Dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Pieski Tereski: czytam sylabami
Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawnictwo: Publicat, 2017
Zapraszamy do świata przezabawnych opowiastek znanej autorki Joanny Krzyżanek, m.in. o Pieskach Tereski, Panie Kratce, Poli i parasolce, Kameleonie Leonie i wielu, wielu innych…
Zastosowana w książce metoda CZYTANIA SYLABAMI jest jedną z najskuteczniejszych.
Każdą opowiastkę podzieliliśmy na sylaby i ubraliśmy w piękne ilustracje. Całość tworzy dzieło DOSKONAŁE do nauki czytania, nawet dla opornych Małych Czytaczy.
Źródło: https://publicat.pl/ced/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/pieski-tereski-czytam-sylabami
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Wróbel co oćwierkał sąsiadów
Autor: Pan Poeta
Wydawnictwo: Prószyński Media, 2016
„Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” to kolejna z cyklu książeczek Pana Poety, które polubili mali czytelnicy. Każda z nich z humorem pokazuje jakąś naszą przywarę.
„Wróbel…” – jak wszystkie bajki Pana Poety – w zabawny sposób przedstawia ważne dziecięce problemy. Bo czyż nie lubimy narzekać? Czy nie za często krytykujemy innych – jak tytułowy bohater tego wierszyka, któremu nikt i nic się nigdy nie podoba? (…)
Wesołe i łatwo zapadające w pamięć wierszyki Pana Poety, ubarwione wspaniałymi ilustracjami Joanny Młynarczyk, to kwintesencja radości wspólnego rodzinnego czytania.
Źródło: http://www.proszynski.pl/Wrobel__co_ocwierkal_sasiadow-p-35323-.html
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Drzewo kłamstw
Autor: Frances Hardinge
Wydawnictwo: Czarna owca, 2017
Nie istnieje nic takiego jak niewinne kłamstwo…
Kiedy ojciec dziewczyny ginie w tajemniczych okolicznościach, Faith postanawia dojść do prawdy. Przeszukując jego rzeczy, odkrywa dziwne drzewo. Drzewo, które żywi się kłamstwami i owocuje, ujawniając skrywane sekrety. Nieprawdy wymykają się Faith spod kontroli, dziewczyna odkrywa, że tam, gdzie kłamstwa zwodzą i mamią, słowa prawdy burzą i niszczą. (…)
Źródło: https://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_mlodziezy/drzewo_klamstw,p484324645
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Zerwij z nią
Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo: Egmont Polska, 2017
Kolejna po „Nie do pary” i „Błahostce i kamyku” znakomita powieść Ewy Nowak przeznaczona dla nastoletnich czytelników. Jacek to nieśmiały i wrażliwy, ale jednocześnie zadziorny chłopak z rozbitej rodziny. Emilka natomiast jest oczkiem w głowie rodziców, ma przejąć rodzinny interes i wypełnić wielopokoleniową tradycję. Chłopak i dziewczyna wpadają na siebie przypadkiem. Spragnieni ciepła i akceptacji, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia… Niestety, rodzice Emilki nie chcą zaakceptować wyboru córki. Gdy tylko nadarza się ku temu okazja, zabraniają jej kontaktów z Jackiem. Nieustannie powtarzają, że nie jest to chłopak dla niej, i upierają się, że robią to dla dobra córki. Czy miłość nastolatków zniesie taką próbę? W jakim stopniu rodzice mogą ingerować w życie i wybory własnych dzieci? Jak bardzo te wybory mogą zaważyć na ich losie?
„Zerwij z nią!” to poruszająca opowieść o miłości, akceptacji, zwątpieniu i trudnym wkraczaniu w dorosłe życie.
Źródło: https://egmont.pl/Zerwij-z-nia,2382857,p.html
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).