Dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Goście na Boże Narodzenie
Autor: Sven Nordqvist
Wydawnictwo: Media Rodzina, 2017
Kolejna książka o zwariowanych przygodach staruszka Pettsona i kota Findusa. Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowywania świątecznych potraw, no i prezentów. Niestety, zanosi się na to, że święta będą smutne, nie będzie pierniczków i choinki, bo staruszek Pettson złamał nogę i nie może chodzić.
Ale od czego są sąsiedzi? Dzięki ich pomocy święta mogą być naprawdę przyjemne!
Źródło: https://mediarodzina.pl/prod/141/Goscie-na-Boze-Narodzenie
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę
Autor: Matt Haig
Wydawnictwo: Zysk i S-ka, 2017
(…) Amelia dobrze wie, że aby spełniły się wszelkie życzenia, wystarczy poprosić o to starego, dobrego Ojca Gwiazdkę. Ale od pewnego czasu magia, w którą tak gorąco wierzy, zaczyna blaknąć, a sam Święty Mikołaj martwi się już nie tylko realizacją nierealnych marzeń. Smutne elfy, renifery spadające z nieba, złośliwe trolle… Wszystkie te nieszczęścia zwiastują odwołanie świąt.
Amelia nie jest jednak zwykłą dziewczynką. I – jak Ojciec Gwiazdka szybko się przekona – jeśli święta mają zostać uratowane, sam może nie podołać temu zadaniu…
Źródło: http://www.sklep.zysk.com.pl/dziewczynka-ktora-uratowala-gwiazdke.html
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Cinder. Saga Księżycowa. Tom 1
Autor: Marissa Meyer
Wydawnictwo: Papierowy księżyc, 2017
(…) Cinder, utalentowana mechanik, jest cyborgiem. Tym samym należy do obywateli drugiej kategorii. Jej przeszłość to tajemnica. Macocha jej nienawidzi i wini ją za chorobę przyrodniej siostry. Ale kiedy jej życie splątuje się z życiem przystojnego księcia Kaia, Cinder nagle wpada w sam środek międzygalaktycznej wojny i doświadcza zakazanego zauroczenia. Rozdarta pomiędzy obowiązkiem a pragnieniem wolności, lojalnością
a zdradą, musi odkryć prawdę o swojej przeszłości, by uratować przyszłość świata.
Źródło:
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Dziki Chłopiec: prawdziwe życie dzikusa z Aveyron
Autor: Mary Losure
Wydawnictwo: Meandry, 2017
Jak to jest dorastać samemu w lesie pośród zwierząt? Gdzie znaleźć schronienie przed deszczem, śniegiem, zimnem? Czy dziecko może w ogóle w takich warunkach przetrwać?
„Dziki chłopiec. Prawdziwe życie dzikusa z Aveyron” to przepięknie zilustrowana, autentyczna opowieść o ostatnim znalezionym w Europie dzikim dziecku. (…)
Źródło: https://wydawnictwomeandry.pl/pl/p/Dziki-chlopiec.-Prawdziwe-zycie-dzikusa-z-Aveyron/41
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).