Dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Lemoniadowy ząb
Autor: Renata Piątkowska
Wydawnictwo: BIS, 2017
Przychodzi taka chwila w życiu młodego człowieka, że zaczyna mu się ruszać przedni ząb, a potem wypada – jak to mleczny ząb. Niektórym jednak zdarza się, że taki ząb wpada wprost do szklanki z lemoniadą. A co się dzieje dalej? To już wie tylko zębowa wróżka.
Źródło: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=689
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Czary mamy
Autor: Magda Małkowska
Wydawnictwo: Fundacja Hospicyjna, 2016
Bohaterem opowiadania „Czary mamy” jest pięcioletni chłopiec, który po nagłej stracie mamy zamyka się w sobie, na zewnątrz reagując agresją lub pozorną obojętnością. Zaginięcie uszytego przez mamę szmacianego wilczka dodatkowo pogłębia jego izolację. Jednak kiedy zabawka się odnajduje, dziecko, wspólnie z równie zamkniętym tatą, w skrawkach materiałów, z których powstał wilczek, odkrywa tzw. „mapy pamięci” zmarłej. Dzięki odzyskanej sile do wspomnień obaj odzyskują też radość.
Źródło: http://www.ksiegarnia.hospicja.pl/pl/p/Czary-Mamy/236
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Dziewczyna z białym psem
Autor: Anne Booth
Wydawnictwo: Akapit Press, 2017
Spełniło się marzenie Jessie – dostała wymarzonego psa! Szczeniak przynosi rodzinie mnóstwo radości. Niespodziewanie spokój Jessie burzy zdjęcie sprzed lat, przedstawiające dziewczynę z białym psem. Kim była Maria Bayer? Tajemnicza fotografia sprawia, że elementy układanki wskakują na swoje miejsca, a przeszłość i teraźniejszość splatają się w niezwykłą historię.
Źródło: https://www.akapit-press.com.pl/glowna/dziewczyna-z-bialym-psem-297.html
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Jonka, Jonek i Kleks W krainie zbuntowanych luster
Autor: Paweł Szarlota
Wydawnictwo: Egmont, 2013
Kolejny tomik przygód niezapomnianych bohaterów Szarloty Pawel. Kleks spędza deszczowe lato w mieście. Pewnego razu, kiedy przymierza w sklepie pelerynę przeciwdeszczową, poznaje Skelka, swoje lustrzane odbicie. Kleks sobowtór jest znudzony, ponieważ nie znalazł w dotychczasowych przygodach naszego Kleksa żadnej uciechy. By się zabawić, postanawiają wspólnie wymyślić czarodziejską krainę, o której każdy marzył w dzieciństwie. Okazuje się, że ta baśniowa rzeczywistość ma swoje tajemne oblicze – mieszkańcy obawiają się luster, szyb, błyszczących naczyń, rzek, jezior, a nawet kałuż. Wszystkiego, w czym mogliby ujrzeć swoje odbicia.
Źródło: https://egmont.pl/W-krainie-zbuntowanych-luster.-Tom-6.,606423,p.html
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).