Dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Mama miała operację
Autor: Toth Krisztina
Wydawnictwo: Adamantan – Finebooks, 2017
(…) Choroba jednego z rodziców to dla dziecka sytuacja bardzo trudna. Można o tym pisać w przygnębiający sposób, ale Krisztina Tóth przybliża ten temat tabu z charakterystycznym dla siebie świeżym spojrzeniem. Wyjaśnia dzieciom, co oznacza nowotwór, jak można go wyleczyć, i że o wszystkim da się, a nawet trzeba rozmawiać. To książka pełna humoru, która pokazuje, jak przetrwać rodzinny kryzys i jak możemy wytłumaczyć dzieciom, że nic nie jest straszne, jeśli my, dorośli, jasno i zrozumiale o tym opowiemy. (…)
Źródło: https://www.naukowa.pl/Ksiazki/mama-miala-operacje-1359927
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Mój zegar Tik-Tak: uczymy się odczytywać godziny
Autor: Joanna Liszewska
Wydawnictwo: Wilga – Grupa Wydawnicza Foksal, 2017
Najlepsza książka do nauki odczytywania godziny!
Ruchome wskazówki zegara, łatwe do przesuwania, pomogą dziecku nauczyć się odczytywać godziny. Przygody misia przedstawione w formie rymowanki pobudzą wyobraźnię dziecka i zachęcą je do opowiadania o tym, co robi o różnych porach dnia.
Źródło: https://www.gwfoksal.pl/moj-zegar-tik-tak-uczymy-sie-odczytywac-godziny.html
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Slash
Autor: Natalia Osińska
Wydawnictwo: Agora, 2017
Czy kiedykolwiek musieliście stoczyć prawdziwą bitwę o to, by pozostać sobą?
Leon i Tosiek to szczególna para, nie tylko ze względu na łączącą ich skomplikowaną relację emocjonalną, ale dlatego, że Tosiek jeszcze niedawno był… Antoniną.
Charyzmatyczny i towarzyski Tosiek chodzi własnymi drogami i ma 100 pomysłów na minutę. Skryty Leon okopał się w sobie i nie potrafi wyznać Tośkowi, co czuje, tak jak nie umie zdradzić mu sekretów z przeszłości, przez które musiał zmienić szkołę i odejść z domu. (…)
Wszyscy mówią, że liceum to najlepszy czas życia, ale czy tak jest naprawdę? Niezapomniana książka o potrzebie przyjaźni, zaufania i miłości, które tak trudno zbudować, gdy jest się innym niż wszyscy.
Źródło: http://www.empik.com/slash-osinska-natalia,p1144348362,ksiazka-p
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Pasażerka
Autor: Alexandra Bracken
Wydawnictwo: Sine Qua Non, 2017
Współczesna nastolatka i XVIII-wieczny pirat w szalonym wyścigu z czasem przez kontynenty i epoki
Etta Spencer, cudowne dziecko skrzypiec, pewnej nocy traci wszystko, co znała i kochała. W jednej chwili z bezpiecznego Nowego Jorku zostaje przeniesiona do miejsca oddalonego o wiele mil i… lat. Trafia do 1776 roku, a jej los zależy od Nicholasa Cartera, młodego korsarza związanego kontraktem z potężną rodziną Ironwoodów. (…)
Źródło: http://www.wsqn.pl/ksiazki/pasazerka/
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).