Dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Za dużo marchewek
Autor: Katy Hudson
Wydawnictwo: Amber, 2018
Królik KOCHA marchewki.
Właściwie to kocha je tak bardzo, że w jego przytulnej norce zaczyna brakować dla niego miejsca. Kiedy przyjaciele proponują mu pomoc, Królik z radością ją przyjmuje. Ale czy mnóstwo marchewek nie oznacza przypadkiem mnóstwa kłopotów dla Królika i jego przyjaciół?
Ta urocza książka pokazuje, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu.
Nawet gdy po drodze spotykają nas niekoniecznie miłe niespodzianki. I że przyjaźń i dzielenie się z innymi są ważniejsze niż posiadanie.
Źródło: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/ilustrowane-ksiazki-dla-dzieci
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Fajnie mieć rodzeństwo: jak docenić siostrę i brata
Autor: Dagmar Geisler
Wydawnictwo: Jedność, 2018
Fajnie mieć rodzeństwo! Co do tego nikt nie ma najmniejszej wątpliwości – brat, siostra albo bracia i siostry to wielki skarb! Jednak pojawienie się w domu kolejnego dziecka to nie tylko radość dla całej rodziny, ale i niemałe wyzwanie, bo przecież przy tej okazji wiele się zmienia i trzeba się nauczyć troszkę innego niż do tej pory życia. Zdarzają się też różne konflikty już u starszych dzieci, kiedy np. dorastająca starsza siostra koniecznie chce mieć swój pokój.
Ta pełna kolorowych ilustracji książka omawia z dziećmi różne aspekty posiadania rodzeństwa – radości z tym związane, ale i mogące pojawić się problemy.
To zbiorek wypowiedzi wygłaszanych przez sympatyczne przedszkolaki, zupełnie takie jak nasze dzieci…
Źródło: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci
Książka dostępna w Bibliotece Dziecięcej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Weronika i zombie
Autor: Marcin Szczygieł
Wydawnictwo: Latarnik, 2018
Weronika niedługo kończy czternaście lat. Nic nie układa się jej tak jak powinno. Miała pójść do gimnazjum, jednak wciąż musi uczyć się w podstawówce – w dodatku w innym mieście. Miała z mamą zacząć nowe, wspaniałe życie w Warszawie – spotykają ją tam wyłącznie przykrości i niepowodzenia. Z nikim nie udało jej się zaprzyjaźnić, nikt jej tu nie lubi, w dodatku wpakowała się w potężne tarapaty, o których nikomu nie może opowiedzieć. Ale zaraz… Może jest jednak ktoś, komu mogłaby się zwierzyć? Ktoś, kogo nikt nigdy nie posądziłby o to, że mógłby stać się materiałem na przyjaciela dla trzynastolatki? Ktoś równie samotny jak ona – i podobnie jak ona – bezradny?
Niespodziewana znajomość stanie się dla Weroniki ekspresową podróżą do dorosłego życia, podczas której czeka ją wiele niebezpiecznych zakrętów i niejedno wstrząsające doświadczenie.
Źródło: http://latarnik.com.pl/pl/p/Weronika-i-zombie/395
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).

Tytuł: Hate
Autor: Alan Gibbons
Wydawnictwo: Zielona Sowa, 2018
Czy odważysz się być inny?
Pół roku temu Rosie, starsza siostra Eve, zmarła w następstwie brutalnego pobicia. Eve nie potrafi sobie wyobrazić życia bez niej.
Pół roku temu Anthony był świadkiem brutalnej napaści. Nie zrobił nic, by ją powstrzymać.
Pół roku temu wydarzyła się tragedia. Teraz Eve i Anthony się spotkali i przeżywają koszmar na nowo.
Inspirowana tragiczną śmiercią Sophie Lancaster historia o miłości, stracie, nienawiści i przebaczeniu oraz o tym, że należy odrzucać uprzedzenia oraz mieć wiarę we własną tożsamość.

Źródło: http://www.zielonasowa.pl/hate-25439.html
Książka dostępna w Bibliotece Młodzieżowej (ul. Brzozowa 9a).