Popularnonaukowa

Tytuł: Dzika biblioteka
Autor: Paweł Dunin-Wąsowicz
Wydawnictwo: Iskry, 2017
Dzika biblioteka Pawła Dunin-Wąsowicza to labirynt pełen zakamarków, z których wyłaniają się bardziej i mniej znane książkowe niesamowitości: zmyślone i prawdziwe Duniny, dopisane dalsze losy Wokulskiego, polskie Robinsony Kruzoe, nieistniejące państwa, powieści o muzykach czy zmory z drugorzędnej literatury przedwojennej. Nie są to tytuły przypadkowe, wyrastają bowiem z osobistych wspomnień o bliskich i przyjaciołach, czasach szkolnych i akademickich, początkach wydawniczych. (…)
Źródło: Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Emigracja ambicji
Autor: Edyta Hołdyńska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka, 2017
Młodzi, wykształceni i bez pieniędzy. To skoncentrowany obraz młodego pokolenia emigrantów. Tak zwanej nowej emigracji, która, co prawda może raz na miesiąc wrócić do Polski, bo połączenia lotnicze są tańsze i bardziej dostępne niż przed laty, ale wcale nie chce.
Wyjechali z kraju, bo nie było tu dla nich nadziei na godny byt, na dobrze płatną pracę i rozwój zawodowy. Niejednokrotnie na emigracji musieli schować swoje ambicje do kieszeni, zakasać rękawy i zamiast karierą, zająć się harówką. (…) Warto poznać prawdziwe historie ludzi, którzy emigrację poznali od podszewki. Ludzi, którzy zawsze będą tęsknić. Na obczyźnie – za domem, w Polsce – za możliwościami wielkiego świata.
Źródło: http://www.sklep.zysk.com.pl/emigracja-ambicji.html
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Dobranoc, Betty Pack
Autor: Howard Blum
Wydawnictwo: Sonia Draga, 2017
Niezwykła biografia „największej pomijanej milczeniem bohaterki” w dziejach II wojny światowej. Opowieść o pasji, która kierowała burzliwym życiem Betty Pack, pełnym niebezpiecznych związków i karkołomnych misji o fundamentalnym znaczeniu dla zwycięstw aliantów.
Źródło: http://www.soniadraga.pl/produkt/3159/biografie.html
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Jak być przyzwoitym człowiekiem?: proste pytania trudne odpowiedzi
Autor: Dorota Wellman
Wydawnictwo: Edipresse Książki, 2017
Dorota Wellman – można ją kochać, nie trzeba jej lubić, nie da się jej zlekceważyć. Dorota nie boi się tematów tabu, trudnych pytań, kontrowersyjnych opinii. Tym razem ludziom o bardzo odległych poglądach zadaje pytanie o charakterze fundamentalnym: czym jest przyzwoitość? Dobro? Zło? Wywiady dziennikarki z autorytetami moralnymi, popularnymi dziennikarzami, politykami, naukowcami, twórcami – osobowościami dobrze znanymi z przestrzeni publicznej.
Źródło: http://www.empik.com/jak-byc-dobrym-czlowiekiem-wellman-dorota,p1134887048,ksiazka-p
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).