Popularnonaukowa

Tytuł: Cały ten cukier: ta książka zmieni twój sposób myślenia o „zdrowym” jedzeniu
Autor: Damon Gameau
Wydawnictwo: Varsovia, 2016
(…) Cały ten cukier to relacja z eksperymentu Damona, w której autor rzuca światło na podstępy, jakimi posługuje się przemysł spożywczy, wytwarzając, a następnie sprzedając nam swoje wyroby. Ujawnia, że branża współpracuje ze sobą i jest bardzo zdeterminowana, by utrzymać status quo, czyli nie dopuścić do zmniejszenia konsumpcji cukru na świecie, mimo że dolegliwości wynikające z jego nadmiernego spożycia zbierają coraz obfitsze żniwo. Ponadto udziela szeregu wyrozumiałych rad dla tych, którzy chcą zerwać ze słodkim nałogiem. Wskazuje produkty żywnościowe, których warto unikać, wyjaśnia, jak robić zakupy i czytać etykiety, a także radzi, jak przyrządzać zdrowe dania wolne od cukru.
Ta zabawna, przebojowa i pobudzająca do myślenia opowieść ma potencjał, by zmienić nawyki żywieniowe całego pokolenia czytelników.
Źródło: https://ksiegarnia.pwn.pl/Caly-ten-cukier,659973659,p.html
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3) oraz Filii nr 1 (ul. Czarnieckiego 5F/I)..

Tytuł: Becoming: moja historia
Autor: Michelle Obama
Wydawnictwo: Agora, 2019
Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata godzenia macierzyństwa z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Z niebywałą szczerością, odwagą i humorem odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, a Ameryka poznawała ją. To zaskakująco intymny rozrachunek z życiem kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.
Źródło: https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/becoming-obamam
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Gorączka: w świecie poszukiwaczy skarbów
Autor: Tomasz Michniewicz
Wydawnictwo: Znak, 2019
Poszukiwacze skarbów. Szaleni naukowcy i ekscentryczni milionerzy, ryzykanci, złodzieje i oszuści. Tomek Michniewicz wprowadza nas w ich świat – pełen zatopionych galeonów, hiszpańskiego złota, śmiertelnych pułapek, świszczących kul i zawiłych intryg. W zamknięty krąg najsłynniejszych łowców skarbów. Opowieść o obsesji, która ogarnia ludzi szukających bogactwa. O tym, do czego są zdolni i jak daleko potrafią się posunąć, zaślepieni gorączką złota. Ta książka to przygodowy reportaż z afrykańską sawanną i karaibskimi plażami w tle. Znajdziecie w niej skarby zakopane na tropikalnych wyspach i szmaragdy ukryte w starych hiszpańskich kopalniach. Strzelaniny, zdrady, więzienia…
Źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3169,Goraczka
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Daj się pokochać dziewczyno
Autor: Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Wydawnictwo: Zwierciadło, 2019
Wielu z nas zadaje sobie podobne pytania. Psychoterapeutka Katarzyna Miller nie daje prostych odpowiedzi ani nie składa pustych obietnic. Przekonuje, że prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z cierpieniem, podporządkowaniem drugiej osobie, ani z oddaniem wolności. Nie znosi poświęceń, ale jest prawdziwym zachwytem nad światem, nad sobą i innymi ludźmi. Daleka jest od deklaracji: „bez ciebie wszystko traci sens”, a bliższa stwierdzeniu:
„z tobą jest mi lepiej, przyjemniej i radośniej niż bez ciebie”. Nie deklaruje: „dla ciebie zrobię wszystko”, lecz zapewnia: „kocham cię, bo jesteś.
Po prostu”. I taką miłość warto praktykować. A pomogą w tym mądre i zabawne rozmowy Katarzyny Miller z dziennikarką Joanną Olekszyk, kiedyś publikowane na łamach miesięcznika SENS, a teraz zebrane w książce „Daj się pokochać dziewczyno”.
Źródło: https://zwierciadlo.pl/sklep/psychologia/daj-sie-pokochac-dziewczyno
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).