Popularnonaukowa

Tytuł: Podwójne życie reporterki: Fallaci, Torańska
Autor: Remigiusz Grzela
Wydawnictwo: Prószyński Media, 2017
Dwie wyjątkowe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki. Odważne, bezkompromisowe, piekielnie pracowite. Teresa Torańska bardziej empatyczna – ostra, ale nieprzekraczająca norm; Oriana Fallaci bez skrupułów, w ocenie innych niemająca hamulców. Czasem mijały się na reporterskim szlaku, ale nigdy się nie spotkały. (…)
Źródło: http://www.proszynski.pl/Podwojne_zycie_reporterki_Fallaci_Toranska-p-34695-.html
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Nieznane więzi natury
Autor: Peter Wohlleben
Wydawnictwo: Otwarte, 2017
Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko „leśna policja”. Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie.
Źródło: http://otwarte.eu/book/-nieznane-wiezi-natury
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Joanna Podsadecka
Autor: Hideko Yamashita
Wydawnictwo: WAM, 2017
Autorytet, powiernik, przyjaciel. Ksiądz, któremu można było zaufać. Rozumiał dramat ludzkiego cierpienia i potrafił na nie odpowiedzieć – czułością. Dziesięć miesięcy przed śmiercią otrzymał z Australii list z prośbą o pomoc od człowieka, którego nie znał. Wybrał się w podróż na drugi koniec świata, choć wszyscy próbowali wybić mu to z głowy.
Dla bohaterów tej książki jego wizyta okazała się przełomowa. Dopiero czułość księdza Jana pozwoliła im po wielu latach udręki pogodzić się
z własnym życiem.
Poznaj historie Barbary i Marka. Przekonaj się, jak potężna jest siła bliskości, wrażliwości, życzliwego gestu, uważnego słuchania, autentycznej troski.
Źródło: https://wydawnictwowam.pl/prod.sztuka-czulosci.10643.htm?sku=78321
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).

Tytuł: Mistrz. Absolutnie: wspomnienia o Wojciechu Młynarskim
Autor: Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne, 2017
Wojciech Młynarski dla kilku pokoleń polskiej inteligencji był kimś wyjątkowym. I o tym mówią wszyscy, którzy z Panem Wojtkiem pracowali, spotykali się. Niby pisał tylko piosenki, ale to było coś dużo więcej – piękna literatura, znakomity zmysł obserwacyjny, ironia ale i liryzm. Wraz z odejściem Młynarskiego odszedł wielki kawałek Kultury przez bardzo duże K.
Źródło: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,177,1
Książka dostępna w Wypożyczalni popularnonaukowej (ul. Jana Frankowskiego 3).