paź 17 2016

Spotkanie z panem Andrzejem Markiem Grabowskim

grabowski1710166Andrzej Marek Grabowski oraz jego walizka pełna przyjaciół urzekła dzieci uczestniczące 17 października 2016r. w spotkaniu w kołobrzeskiej Bibliotece Miejskiej. Autor książek, piosenek, programów telewizyjnych, znany dzieciom z Tik-Taka, Ciuchci i Budzika nieustannie z niej coś wyjmował. Jak przystało na pisarza – najpierw książki : Instrukcję obsługi pieska Jacósia, Pirata Jędrusia, Mumciusia, a potem szaloną plejadę telewizyjnych postaci: kapryśnego kota Budzika, radiowej urody Kulfona oraz sensacji bibliotecznego spotkania – dwóch potworów zakapiorów, czyli pacynki Bezkaiku i Szefuncia. Salwy śmiechu było słychać w całej bibliotece. Szczególnie, podczas dubbingu oraz przygotowanego przez dzieci dialogu pacynek o tym, co potwory mają zabrać ze sobą do szkoły. Książkowe historie zaciekawiły dzieci, piosenki i dialogi lalek -rozbawiły. Jak podsumował autor – jeśli dzieci się uśmiechają, to spotkanie miało sens. Pierwszy dzień III Kołobrzeskiego Festiwalu Książki przyjemnie zapoczątkował świętowanie 70.urodzin kołobrzeskiej Biblioteki.