sty 25 2017

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

Spotkanie Krzysztof Petek„Nie musisz być grzeczny! Masz prawo do własnego zdania. Wiedz jednak, że komunikacja z otoczeniem nie polega na rzucaniu się z pięściami na przeciwnika. W dyskusji liczy się kultura i inteligencja”. Objaśniał 24.01.2017 kołobrzeskim gimnazjalistom Krzysztof Petek, pisarz i dziennikarz, autor wielu powieści sensacyjno-przygodowych. „Moje książki nie należą do kanonu  lektur obowiązkowych. Opowiadają o ludziach, którzy czasem zaryzykowali życie, by ratować innych. Nie lubisz czytać książek? Nie trafiłeś na tę właściwą. Spróbuj czasem zaryzykować. Czytanie to kwestia poszukiwań.” Autor nie zajmuje się wyłącznie pisaniem o przygodach. Organizuje wyprawy survivalowe, gdzie uczy sztuki przetrwania i tego, jak sobie radzić w niebezpieczeństwie, bo: „można poznać przygodę, trochę oswoić strach, i zdobyć umiejętności pomocy innym, i być może kiedyś uratować  to, co bezcenne – ludzkie życie.” Opowieści, sztuczki samoobrony i niesamowite zdjęcia z wypraw sprawiły, że młodzież nie miała ochoty zakończyć bibliotecznego spotkania z Krzysztofem Petkiem.