«

»

lis 22 2017

Aventura Azja. Polska-Chiny – prezentacja podróżnicza

Prezentacja podróżnicza AventuraAventura Azja 2017 – podróżnicze spotkanie z Sebastianem Hennigiem i Mateuszem Matuszewskim.

Trzej przyjaciele: Sebastian, Wojtek i Mateusz , przejechali Azję w  niespełna pół roku – ponad 40.000 kilometrów- zwiedzili 23 państwa i poznali setki fantastycznych ludzi. Nie wybierali  najłatwiejszych ścieżek. Podróżowali niskobudżetowo, najczęściej autostopem.

W Kołobrzegu, 22  listopada  opowiedzieli o pierwszej części swojej podróży, na trasie Polska-Chiny. Lekka, komediowa forma prezentacji odpowiadała stylowi Aventury – czyli  niesamowitej przygody. Trasa po pas w śniegu- by zjeść śniadanie na Syberii o wschodzie słońca; widok na  magiczny – zamarznięty Bajkał i przygoda ze „straszną” armią rosyjską w jednym wagonie kolei transsyberyjskiej. Niesamowite spotkanie face to face  z japońską kulturą i robotem – elektronicznym przedstawicielem handlowym. Wspominanie dania ramen – czyli najlepszego rosołu na świecie, ścieżki śmierci z 7 tysiącami stromych schodów  i tylko pozornie normalnych historii życiowych z obsługą chińskich i japońskich toalet było emocjonujące, energiczne i wesołe.