wrz 07 2020

Książka miesiąca IBUK Libra

Ibuk książka miesiącaKsiążką miesiąca lipca IBUK Libra zostaje tytuł: Auta dla nas, auta dla mas, autorstwa Joanny Piotra Ambroziewicza.

– Co to był szewroletariat?
– Jak zwykły Polak auto zdobywał?
– Dlaczego nasi projektanci i konstruktorzy mieli pecha?
– Jak władza oszukała ludzi na przedpłatach?
– Czemu mały fiat podskakiwał przed Wigilią?
– Za co powinniśmy kochać syrenki?
– Co miał sowiecki premier do Polskiego Fiata?
Dzięki samochodom i za pośrednictwem samochodów Czytelnik pozna życie codzienne, politykę i sytuację ekonomiczną Polski Ludowej. Opisywane przez autora pojazdy są zarazem bohaterami historii – czasem śmiesznej, czasem strasznej, a czasem wręcz absurdalnej. Jest to barwna książka, dziennikarska. Historia motoryzowania ludzi władzy i zwykłych ludzi w Polsce Ludowej nie bez przymrużenia oka.
Książka będzie pasjonującą lekturą dla każdego odbiorcy, a szczególnie dla poszukiwacza absurdów z punktu widzenia perspektywy społecznej. Znajdą w niej także coś dla siebie miłośnicy historii Polski Ludowej, wielbiciele dziejów motoryzacji historycy poszukujący materiału źródłowego (cytaty z prasy, literatury, filmów).

Książka dostępna jako prezent do 30 września 2020 r.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający bezpłatny dostęp do książek elektronicznych w domu należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.