sty 08 2021

„Wizerunek w social mediach” – Warsztaty fotograficzne

"Wizerunek w social media" - Warsztaty fotograficzneAgata Szuba podczas swoich warsztatów fotograficznych pokaże działanie poszczególnych aplikacji, działań internetowych, reklamowych, jak również identyfikacji skutecznych typów contentu i efektywnych ustawień. Podczas spotkań uczestnicy poznają wszystkie możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii oraz obróbki obrazu.

Warsztaty będą składały się z serii ćwiczeń, skupiać się będą na indywidualnej pracy z uczestnikiem, konsultacjach i zadaniach własnych.

Zagadnienia spotkań
– Publikowanie na własnym profilu (tworzenie wizerunku, typy i specyfika poszczególnych aplikacji);
– Treści przekazu (tworzenie wątków dyskusyjnych, zrozumienie, profilowanie i sterowanie publikowaną treścią;
– Reklama w social media (od pomysłu do realizacji, analiza rynku reklamowego);
– Kreowanie wizerunku w social media (tworzenie własnego stylu, monetyzowanie swoich pasji, budowanie zainteresowania odbiorcy);
– Aplikacje internetowe (jak skutecznie z nich korzystać, poznanie tajników sztuki użytkowej);
– Fotografia komórkowa (poznanie wiedzy podstawowej i zaawansowanej z zakresu fotografii i obróbki obrazu)
– Fotografia produktowa (tworzenie domowego studia, specyfika oświetlenia, kreacja produktu)
– Fotografia reklamowa (fotografia na użytek reklamy, podstawowe zagadnienia z zakresu projektowania graficznego)
– Fotografia portretowa (specyfika zdjęć w social media, kreowanie wizerunku, typy fotografowania)

Agata Szuba jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2014 roku jest pracownikiem naukowo-artystycznym w Pracowni Fotografii Intermedialnej, Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej ASP, w której współrealizuje międzyuczelniany projekt badawczy Made in Photo – kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w PWSFTVIT w Łodzi. W swojej twórczości wykorzystuje różnorodne media artystyczne: fotografię, wideo, realizacje multimedialne, działania performatywne oraz rysunek i grafikę. Autorka tekstów teoretycznych o sztuce najnowszej, wystaw indywidualnych oraz uczestniczka pokazów zbiorowych w kraju i zagranicą m.in.: Suwon (Korea Południowa, Los Andeles (USA), Goerlitz (Niemcy), Batumi (Gruzja), Paryż (Francja, Londyn (Wielka Brytania) etc.
Członek Naukowego Towarzystwa Fotografii i Zpaf.

Terminy warsztatów:
11:00 – 13:00 – Poniedziałek 11.01.2021
11.00 – 13.00 – Wtorek 12.01.2021
11.00 – 13.00 – Środa 13.01.2021
11.00 – 13.00 – Czwartek 14.01.2021
11:00 – 13:00 – Piątek 15.01.2021

Zapisy mailowe: magdalena.pawlik@biblioteka.kolobrzeg.pl

Ilość miejsc ograniczona: 15 miejsc / Zgłoszenia do 14.01.2021/ decyduje kolejność zgłoszeń.
W warsztatach mogą brać udział aktywni czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima. Zapraszamy do zapisów i wypożyczeń.