«

»

paź 11 2021

Spotkanie DKK dla dorosłych

DKK logoWczoraj w naszej Bibliotece po raz kolejny spotkał się Dyskusyjny Klub Książki, biorący tym razem „na warsztat” książkę Marty Knopik „Czarne miasto”. Historia śląskiej rodziny, pełna pomieszania realizmu i wszechobecnych w niej metafor odwołujących się do legend i podań śląskich, wywołała skrajne emocje. Nie zabrakło porównań do klasyków polskiej literatury, jak na przykład Eliza Orzeszkowa, czy (z bardziej współczesnych) Radek Rak, a nawet Michał Gołkowski, którego będziemy gościć w Bibliotece już 15 października. Żywa dyskusja oscylowała między specyfiką społeczności śląskiej, życia rodzinnego, formy ludzkiej w momencie śmierci bliskiej osoby, a miejscem jednostki ludzkiej w świecie.

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy już 10 listopada, gdzie przyjrzyjmy się książce „Prokurator” Pauliny Świst. Serdecznie zapraszamy stałych, jak i nowych czytelników, bo czytanie daje radość!!!

Egzemplarze książki do wypożyczenia znajdują się w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.
Kontakt telefoniczny 94 352 30 04.

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.