«

»

sty 06 2022

Wystawa

Miłosz Kowalewski - wystawaW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu można już podziwiać piękne fotografie Miłosza Kowalewskiego „Kadry Kreślone Piórem”.
Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki ul. Frankowskiego 3. Będzie można ją podziwiać do końca marca 2022 roku.

Zapraszają:
Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu, Wydawnictwo Kamera oraz autor – Miłosz Kowalewski

„Przedstawiam Państwu niezwykłe obrazy, podkreślając jednocześnie pokorną świadomość, że architektem jest tutaj Matka Natura, a ja jedynie skromnym kreślarzem. Zdjęcia, które widzicie, powstały głównie w obrębie województwa zachodniopomorskiego (znakomita większość z nich – w okolicach Kołobrzegu) i prezentują bogactwo obecnej w naszym regionie awifauny. SERDECZNIE ZAPRASZAM

Wystawa zatytułowana KADRY KREŚLONE PIÓREM, składa się z wysokiej jakości powiększeń w formacie 100x70cm, prezentowanych w innowacyjnej technologii, na nośnikach nowej generacji CHROMALUXE – panelach fotograficznych z blachy. Wystawa zadebiutowała w 2013 roku w kołobrzeskim RCK. Dzięki współpracy z Agencją Zegart była prezentowana w różnych miejscach Polski, a także w Niemczech. Po wielu latach, wernisażach i przebytych kilometrach, wraca – dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej – aby cieszyć ponownie oczy Kołobrzeżan.”

Miłosz Kowalewski – Urodzony w Kołobrzegu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania fotograf przyrody i ornitolog. Obiektami jego fotograficznych wypraw są ptaki i to im poświęca całe swoje zaangażowanie. Do tej pory jego zdjęcia znalazły się w publikacjach książkowych i kalendarzach, można je także podziwiać w periodykach poświęconych przyrodzie i jej ochronie – jest między innymi stałym współpracownikiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Niektóre z jego prac doczekały się uznania w oczach jurorów konkursów fotograficznych – zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

%d bloggers like this: