«

»

sty 15 2022

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

„Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”W sobotnie popołudnie, 15 stycznia odbyło się drugie już spotkanie „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. Jest to autorski program Moniki Wandy Władzińskiej, współprowadzony z Fionką Kiljan-Rudowicz, redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg oraz jednocześnie nowy cykl spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu i nowy program Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

Wanda, kołobrzeska aktywistka, działająca w obszarze przyrody i zwierząt, zaprasza wraz z Biblioteką do udziału w spotkaniach z ludźmi pełnymi pasji i doświadczenia, wcielającymi w życie swoje marzenia i wizje, którzy swoimi realizacjami mogą zarażać innych. Cykl ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców oraz szeroko pojętą edukację ekologiczno-przyrodniczą.

Gośćmi programu byli: Milan Maziarz, 12-letni kołobrzeski fotograf, który opowiedział o swojej pasji fotografowania ptaków i zaprezentował swoje prace oraz Monika Buśko-Kuś, architektka wnętrz i projektantka zieleni, która opowiedziała o swojej pracy w charakterze Ogrodnika Miejskiego Kołobrzeg oraz przedstawiła swoje projekty terenów zielonych.

Pięknie skomponowana tematyka spotkania, czyli połączenie przyrody miejskiej i uwzględnienie zamieszkujących ją wespół z nami zwierząt, zmusiło Nas do refleksji i pozwoliło ujrzeć piękno i bogactwo Naszego miasta.