«

»

kwi 09 2022

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt9 kwietnia 2022 roku miało miejsce piąte już spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.

„Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”, to autorski program Moniki Wandy Władzińskiej, współprowadzony z redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg Sylwią Kiljan-Rudowicz oraz jednocześnie nowy cykl spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu i nowy program TKK.

Wanda, kołobrzeska aktywistka, działająca w obszarze przyrody i zwierząt, zaprasza do udziału w spotkaniach z ludźmi pełnymi pasji i doświadczenia, wcielającymi w życie swoje marzenia i wizje, którzy swoimi realizacjami mogą zarażać innych.

Zdjęcia autorstwa Barbary Patruś

Jak powinien wyglądać dobry program zapobiegania bezdomności zwierząt? Dlaczego tak ważna jest sterylizacja kotów, nie tylko tych wolnożyjących? Z kim i z czym przychodzi mierzyć się karmicielom społecznym kotów wolnożyjących i jak to wygląda od kuchni? Na te i inne pytanie odpowiedziały zaproszone karmicielki: Bogusława Szwed oraz Maria Hajzer. Tematem był bowiem kot w przestrzeni miejskiej.

Dowiedzieliśmy się, że te zwierzęta są chronione prawem i należy się im się szacunek, troska oraz całoroczna opieka. Obowiązkiem gmin jest przeciwdziałanie ich bezdomności, sterylizacja i dokarmianie. Ograniczenie ich populacji sprzyja nie tylko poprawą dobrostanu tych zwierząt, ale również pozytywnie wpływa na ekosystem i populację ptaków i gryzoni, trzebionych przez koty.

Do pomagania, jak mówią karmicielki, wystarczy empatia i uważność. Nagrodą jest z kolei wdzięczność, którą potrafią okazać koty oraz polepszenie ich komfortu życia.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania. Odcinki można obejrzeć na kanale YouTube Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

https://youtu.be/vngvaoqaymY (odcinek 4. „(NIE) NASZE KOTY”)