«

»

maj 20 2022

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie Katarzyna MikulskaKatarzyna Mikulska, zielarka, człowiek lasu, animatorka kultury, pisarka – będzie jednym z gości Eko Festiwalu „Między Mostami”.

Z Panią Katarzyną widzimy się trzykrotnie drugiego dnia Festiwalu. Prelekcja, warsztaty plenerowe oraz spotkanie autorskie odbędą się w niedzielę (05.06.) o godzinie 11:00, 15:00 i 19:00 (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Jana Frankowskiego 3, Bulwar nad Parsętą).

Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Mikulska jest właścicielką firmy W Miejskiej Kniei, gdzie zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu zielarstwa, zdrowego odżywiania, zielonej kuchni, survivalu, bushcraftu, historycznej kuchni i ekologii. Pełna energii, współautorka (napisała ją razem z Arturem Bokłą) książki w dwóch częściach pt. „Kuchnia Survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie” Cz. 1 i 2. (2017); autorka książek: „Kawy i Herbaty z łąk i lasów” (2019), „Odporność z natury” (2020) oraz „Leśna Kuchnia” (2021).

NIEDZIELA 05.06.
11.00 „Do 100 km od domu. Eksperyment żywieniowy” – kulinarny patriotyzm – Katarzyna Mikulska
Na ten pomysł wpadłam w roku 2019. Chciałam zobaczyć czy lokalnie jestem w stanie być samowystarczalna.

Skutki kupowania i jedzenia importowanego jedzenia to koszta, zły wpływ na środowisko. Postanowiłam wesprzeć lokalnych rolników, grupy producenckie, lokalne firmy. Ale tylko takie, które uprawiają ekologicznie, z lokalnych składników. I tutaj już było troszkę pod górkę. Dlatego jak chcę zjeść coś słodkiego to sama muszę sobie upiec. Kolejną zmianą jest to, że więcej uprawiam warzyw, ziół. Mam króliki i poważnie myślę o kurach. Więc mam dużo pracy. Ale szczerze ? Mam mega satysfakcję ! no i w końcu wiem co jem !

15.00 „Akademia Chwasta” Katarzyna Mikulska – warsztaty plenerowe,
gdzie podczas spaceru, nauczymy się rozpoznawać kilka gatunków dzikich roślin jadalnych. Dowiemy się w jaki sposób możemy je włączyć do codziennej kuchni. Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie przygotować zapas przydatnych ziół na zimę oraz nauczyć się przyrządzać smaczne potrawy oparte na dzikich roślinach.

Co zabrać: ostry nóż lub nożyczki, torbę bawełnianą lub koszyk, wygodne ubrania, buty terenowe.
Czas: 4h (spacer botaniczny, wspólne gotowanie z wykorzystaniem roślin pozyskanych na spacerze).
Maksymalna liczba uczestników: 15 osób.

19:00 Katarzyna Mikulska – spotkanie autorskie