«

»

maj 20 2022

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt – wydanie specjalne

Z Wandą nie tylko wśród zwierzątMiejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na wydanie specjalne „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. Jest to autorski program Moniki Wandy Władzińskiej- kołobrzeskiej aktywistki, działającej w obszarze przyrody i zwierząt, współprowadzony z Sylwią Kiljan-Rudowicz, redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca 2022 r. (sobota)  o godz. 12:45 w  ramach Eko Festiwalu „Między Mostami”. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu, Bulwar nad Parsętą.

Gościem czerwcowego odcinka będzie Adam Zbyryt – pracownik Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, były członek Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PTOP), który na co dzień zajmuje się ochroną i badaniem ptaków; autor książki „Krajobraz strachu. Jak stres i strach kształtują życie zwierząt” oraz współautor: „Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu” (2020), „Kolizje ptaków z transparentnymi powierzchniami. Kompendium wiedzy” (2021), „Bocian. Biografia nieautoryzowana” (2022).

Również gościnnie współprowadzącą program będzie Katarzyna Lesner – przyrodnik, ornitolog, behawiorysta zwierzęcy, technik weterynaryjny oraz prezes Fundacji dla Dzikich Zwierząt LARUS.