«

»

wrz 14 2022

Weź udział w pracowni czytelniczej

TranSport Literacki 2022 plakatJesteś czytelniczką lub czytelnikiem i szukasz w książkach czegoś więcej niż tylko przyjemności z lektury? Starasz się nadążać za wszystkimi najważniejszymi premierami? Otwierasz się na nowe obszary i doznania? Szukasz dobrych rekomendacji? Lubisz dyskutować o książkach w doborowym towarzystwie? Cenisz spotkania z tymi, którzy tak jak Ty kochają czytać i potrafią z pasją opowiadać o swoich lekturach?

Między 22 a 25 września po raz pierwszy w Kołobrzegu odbędzie się najstarszy festiwal literacki w Polsce, dawny Fort, Port i Stacja Literatura, który w nowym miejscu nosić będzie nazwę TransPort Literacki 27. Obok kilkudziesięciu wydarzeń z udziałem ponad sześćdziesięciorga autorek i autorów z kilkunastu krajów, a także oprócz finałów projektów wydawniczych, warsztatów dla księgarzy oraz pracowni otwartych wierszem i prozą, zaplanowany został cykl zajęć dla czytelniczek i czytelników.

Zajęcia dla wybranej w ramach niniejszego naboru grupy zostaną poprowadzone przez uznanych dziennikarzy i dziennikarki, krytyków i krytyczki oraz wykładowców i wykładowczynie: Olę Budkę („Muzyczne (auto)biografie”), Ingę Iwasi ów („Prozy konfesyjne. Jak przekładać życie na literaturę”), Dariusza Bugalski ego („12”), Katarzynę Stop arcz yk („O tym, jak mieć w życiu frajdę”), Piotra Śli wiński ego („Wiersze modne. Jak w tym sezonie nosić się lirycznie”), Barbara Piegdoń-Adamcz yk („Jak się robi Magazyn do czytania”).

Chcesz wziąć udział w zajęciach, które odbywać się będą w piątek, sobotę i niedzielę między 9:00 a 11:00 w Hotelu Saltic w Grzybowie? Wyślij swoje zgłoszenie na festiwalowy adres akcje@ biuroliterackie.pl lub zapisz się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu (ul. Frankowskiego 3). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby spoza Kołobrzegu ponoszą we własnym zakresie koszty noclegów, posiłków i dojazdu na miejsce wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają zakwalifikowanym osobom bezpłatny transport na trasie MBP (ul. Frankowskiego 3) – Hotel Saltic w Grzybowie – RCK (Solna 1) oraz wejściówki na wybrane wydarzenia festiwalu. Zapisy przyjmowane są do 21 września. Decyzje o zaproszeniu do udziału w zajęciach przesyłane są na podane w zgłoszeniach adresy mailowe. Zapraszają: Biuro Literackie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Linki:

Biuro Literackie

TransPort Literacki 27