paź 26 2022

Kołobrzeskie nekropolie – prelekcja historyczna

Kołobrzeskie nekropolie - prelekcja historycznaPrelekcja dotycząca dziejów kultywowania szacunku dla zmarłych, sztuce sepulkralnej i przede wszystkim na rozmowę o kołobrzeskich i okolicznych cmentarzach, nekropoliach oraz miejscach pochówku – zarówno chrześcijańskich jak i judaistycznych.

Autor prezentacji – Igor Niewiadomski, kołobrzeżanin, pasjonat doktorant historii na Wydziale Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego opowie o ciekawej historii kołobrzeskich nekropolii i miejsc pochówku, o źródłach badań, fotograficznej dokumentacji, o kontrowersjach, pamięci i literaturze przedmiotu.

Prelekcja będzie zaczątkiem do nowego cyklu bibliotecznych spotkań i wykładów „PoMorze historii”, który będzie poświęcony różnym zagadnieniom historycznym, społecznym i krajoznawczym dotyczącym Pomorza, ze szczególnym uwzględnieniem Kołobrzegu.