«

»

paź 26 2022

Spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie DKK dla dorosłychDnia 26 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem myśli i słowa podczas spotkania krążyły wokół książki „Powrót do Missing” autorstwa Abrahama Verghese’a. Książka to niebagatelna, pokazująca odcienie życie, o których na co dzień nawet nie myślimy. Jak funkcjonuje system ochrony zdrowia w Afryce? Na ile jest on uzależniony od instytucji finansujących, a na ile od ludzi pełnych pasji i gotowych do poświęceń? Czy można spełniać marzenia mimo, z pozoru, niesprzyjających warunków? Historia dwóch braci wychowanych w kulcie do nauki i medycyny, którzy dzięki zdobytej wiedzy zmieniali świat, mimo że ten też ich nie oszczędzał. Lektura sprowokowała żywiołowe rozmowy na głębokie tematy poruszane w książce, a także wiele skojarzeń i nawiązań do innych wybitnych dzieł literatury. Najlepszym podsumowaniem były sugestie czytelników, aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki czytać „więcej takich książek”.

Następne spotkanie odbędzie się już 16 listopada o godzinie 17, w Czytelni Prasy naszej Biblioteki przy ul. Jana Frankowskiego 3, a tym razem rozmawiać będziemy o kolejnej książce najbardziej tajemniczego polskiego pisarza Piotra C. pt.: „Solista”.

Książki dostępne są w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 943523004.

Kontakt mailowy: dkk@biblioteka.kolobrzeg.pl

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2