«

»

lis 17 2022

Wielka podróż Indianki Wawy

Spotkanie "Wielka podróż Indianki Wawy"Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu ma zaszczyt zaprosić na spotkanie „Wielka podróż Indianki Wawy”, które odbędzie się 17.11.2022 (czwartek) o godzinie 17:00 w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.

„Wawa jest Indianką Inca. Miała dwa latka, gdy przyleciałam z nią do Botswany, gdzie wówczas mieszkaliśmy. W domu czekała na nią jej buszmeńska siostra, Mantsia. Po 25 latach od adopcji ruszamy w podróż do Boliwii.”

Cecylia Małgorzata Dziewięcka – geograf z Uniwersytetu Wrocławskiego, w latach 1981-1983 organizator w Holandii pomocy humanitarnej dla parafii, szkół, szpitali oraz 2500 indywidualnych adresatów Dolnego Śląska; nauczycielka w Botswanie, Indiach, na Malediwach, Seszelach, Tonga; dziennikarka, pisarka, przewodnik sudecki, przewodnik safari w Afryce, pilot wycieczek zagranicznych, tkacz, tlumacz polsko-angielsko-hiszpański, wykładowca; autorka książki „Lato w Polsce. Dziennik 1992” oraz „The Life & Times of Ngamiland. The Story of Maun. Bostwana”