lis 17 2022

Spotkanie DKK dla dzieci

budynek Biblioteki17 listopada Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci rozmawiał o książce „W deszczu, czyli co się dzieje kiedy pada” autorstwa Moniki Utnik i Małgosi Piątkowskiej. Młodzi Czytelnicy dowiedzieli się dlaczego deszcz pada z chmur, nie po każdym deszczu widzimy tęczę, jak się zachować w górach, nad wodą lub na łące podczas burzy. Czy pierwszy powstał parasol, który chronił przed deszczem, czy słońcem? Jakich malarzy, pisarzy, kompozytorów inspirował i jakie dzieła powstały. Czy ludzie i rośliny czują zbliżający się deszcz, jak się zachowują? Po rozmowie dzieci wcieliły się w artystów i wykonały prace „W deszczu”. Książka zawiera dużo praktycznych informacji i ciekawostek, wzbogacona jest pięknymi ilustracjami, zainteresuje dociekliwych małych Czytelników, którzy chcą wiedzieć więcej.

Po książkę zapraszamy do Biblioteki Dziecięcej ul Brzozowa 9a

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0