«

»

gru 13 2022

Maria Peszek – spotkanie autorskie

Spotkanie z Marią PeszekZe Szczecina, prosto do Kołobrzegu w gościnę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, udała się Maria Peszek – piosenkarka, aktorka, autorka tekstów, która promowała swoją najnowszą książkę „Naku*wiam zen”. Tytuł, wbrew pozorom, jest bardzo optymistyczny, zagrzewający do tego, by ze wszystkim dać sobie radę, pokonując przeciwności, jakie los niejednokrotnie rzuca pod nasze nogi. Można rzec, że książka jest zapisem rozmów żywych ludzi – pełna intymności, otwartości, bez cenzury – jest życiem, w całej jego złożoności z radościami, bolączkami, problemami, co pozwala odbiorcy ujrzeć artystów od drugiej strony.

W książce pojawiają się tematy, które powracają… bo to jest, jak w życiu – niektóre odpowiedzi muszą się rozłożyć w czasie. To historia o miłości Jana, Marii i Edka, który to wszystko spisywał.

Nasza Gościni opowiadała o swojej wyjątkowej relacji z Janem – ojcem autorki, o poszukiwaniu własnej drogi artystycznej, także o dzieciństwie, wolności, intuicji, pracy.

Sala Biblioteki została wypełniona po brzegi, a interesująca rozmowa przepełniona poważnymi tematami, przeplatana była wspomnieniami oraz wybuchami śmiechu.