«

»

gru 17 2022

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Z Wandą nie tylko wśród zwierzątMiejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na trzynaste spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.

Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia 2022 r. (sobota) o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. Frankowskiego 3.

Gośćmi spotkania będą Łukasz Graf i Aleksandra Szornak. Łukasz Graf, pracuje w dziale IT Wydawnictwa Kamera oraz Twój magnes; prywatnie to odpowiedzialny opiekun Rastera, psa rasy border collie, któremu poświęcony jest profil na tikToku kasialuki.blog. Ola Szornak jest kynopsychologiem, trenerem psów, instruktorem noseworku, dogoterapeutą; współprowadzi szkołę Przyjazny Pies.

Tematem spotkania będą psy. Rozmawiać będziemy o prezentach w postaci zwierząt oraz o sposobach na przetrzymanie sylwestrowych szaleństw. Zapytamy, czym jest praca z psem i czy to tylko zabawa. Jak odpowiednio pracować ze zwierzakiem, aby był spełnionym i szczęśliwym towarzyszem życia i członkiem rodziny.

Gośćmi specjalnymi programu będą psiaki – Raster i ekipa Pani Aleksandry.

„Szczęśliwy pies to zmęczony pies, a zmęczony pies to spokojny pies. Psa trzeba „wybiegać”, ale nie tylko fizycznie.

Trzeba zaspokoić jego potrzeby i instynkty. Potrzebę eksploracji,
gryzienia, przeżuwania, węszenia, a nawet polowania. I to w zasadzie
jest najważniejsze. Jeśli chodzi o border collie, dokładamy tu
cegiełkę w postaci pracy z człowiekiem”.
Łukasz Graf

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Wstęp wolny!

„Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” jest autorskim programem Moniki Wandy Władzińskiej – kołobrzeskiej aktywistki, działającej w obszarze przyrody i zwierząt, współprowadzonym z Sylwią Kiljan-Rudowicz, redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Jednocześnie jest to nowy cykl spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu i nowy program Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Wanda zaprasza do udziału w spotkaniach z ludźmi pełnymi pasji i doświadczenia, wcielającymi w życie swoje marzenia i wizje, którzy swoimi realizacjami mogą zarażać innych. Cykl ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców oraz szeroko pojętą edukację ekologiczno-przyrodniczą.