«

»

mar 25 2023

Spotkanie DKK dla dzieci

Spotkanie DKK dla dzieciW sobotę (25 marca) w Brzozowym Zakątku spotkał się Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Uczestnicy – Wojtek, Marysia i Magda – przygotowali swoje propozycje książek do polecenia młodym czytelnikom. Były to książki o różnej tematyce. Dla miłośników historii seria „Ale historia” autorstwa Grażyny Bąkiewicz, dla miłośników przygody i fantasy „Niekończąca się historia” Michaela Ende, a dla najmłodszych propozycja od Marysi – „Ćmony i Smeśki” autorstwa Julii Donaldson i Axela Schefflera. Dorośli też wspominali swoje lektury, które zapoczątkowały ich przygodę książką.

Ponieważ Święta Wielkiejnocy zbliżają się dużymi krokami, dzieci wysłuchały fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Gdyby jajko mogło mówić” i wykonały kartki świąteczne.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 11:00 w Brzozowym Zakątku, do przeczytania polecono książkę Kateryny Michalicyny i Oksany Buły „Co rośnie w parku”.

Po egzemplarze do wypożyczenia zapraszamy do Brzozowego Zakątka w poniedziałki, piątki w godz. 11-16 i wtorki-czwartki godz. 11-17.

Program realizowany jest ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.