kwi 19 2023

Spotkania z Literaturą

Spotkania z LiteraturąWielu z nas chętnie powraca do zabaw z dzieciństwa, my również.

Biblioteka Dziecięca mając na uwadze swoich młodych czytelników, proponuje nowy cykl zajęć bibliotecznych „Retro bajki”- czyli oglądanie bajek z klisz, slajdów przy użyciu rzutnika.

Bajki podane w takiej formie pobudzają rozwój dzieci, nieruchome i bezdźwięczne obrazy wymagają narracji, zachęcają do czytania, opowiadania czy wymyślania własnych historyjek.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, które nas dzisiaj odwiedziły przetestowały nasz rzutnik. Obejrzeliśmy bajkę pt.” O rybaku i złotej rybce”, bajka znana, ale sam fakt ustawiania obrazu, ostrości, przekręcania kliszy był dla dzieci fascynujący. Czy się podobało? Odpowiem tylko ,że domagano się więcej.

Praca plastyczna wykonana techniką wyplatania, która doskonali motorykę małą, jak zawsze sprawiła dużo radości.