«

»

kwi 21 2023

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Spotkanie autorskie z Elżbietą CherezińskąMiejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską. Spotkanie z autorką poprowadzi Liliana Łosiak.

Wydarzenie odbędzie się 21.04.2023 (piątek) o godzinie 18:00 w Bibliotece przy ul. J. Frankowskiego 3.

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy przy ul. J. Frankowskiego 3 od 15.04.2023.

Elżbieta Cherezińska – z wykształcenia teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej. Zadebiutowała w 2005 roku napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora „Z jednej strony, z drugiej strony”. Tematykę Holokaustu kontynuowała w „Byłam sekretarką Rumkowskiego”. „Dzienniki Etki Daum”. II wojnie światowej poświęciła cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem „Legion”, powieść uderzającą w czarną legendę Brygady Świętokrzyskiej. Świetne recenzje zebrał „Turniej Cieni”, epicka opowieść o XIX – wiecznej grze wielkich mocarstw.

Największą popularność przyniosły jej jednak cykle powieści średniowiecznych: „Północna Droga” (czterotomowa opowieść o Skandynawii w czasach wikingów), „Harda, Królowa” – powieści o Świętosławie, córce Mieszka I, królowej czterech tronów (wkrótce zadebiutuje na rynku amerykańskim) oraz pięciotomowy cykl „Odrodzone Królestwo” opowiadający o końcu rozbicia dzielnicowego i drodze na tron Władysława Łokietka.

Od 2021 roku powieści „Harda i Królowa” obecne są na rynku amerykańskim, jako „The Widow Queen” i „The Last Crown”.

Obecnie ukazała się jej najnowsza książka „Sydonia. Słowo się rzekło”, poświęcona losom najsłynniejszej pomorskiej czarownicy, Sydonii von Bork.

%d bloggers like this: