«

»

kwi 22 2023

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Robert Maślak – Czerwony kapturek, a sprawa wilka i innych dużych drapieżników – Z Wandą nie tylko wśród zwierząt.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na siedemnaste spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”.

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. (sobota) o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. Jana Frankowskiego 3.

Gościem programu będzie Robert Maślak, biolog, adiunkt na Uniwersytecie Wrocławskim, społecznie zaangażowany w działania na rzecz równości, ochronę przyrody i prawa zwierząt. Ekspert Światowej Unii Ochrony Przyrody i ekspert w zakresie dobrostanu zwierząt w ogrodach zoologicznych, członek i konsultant organizacji związanych z ochroną zwierząt, autor blisko 100 ekspertyz. Społecznie działa na rzecz poprawy dobrostanu i warunków życia zwierząt w niewoli, w tym szczególnie niedźwiedzi oraz udziela pomocy o charakterze eksperckim różnym organizacjom ochrony przyrody i praw zwierząt.
Prywatnie – opiekun trzech kotów, od połowy lat 90-tych wegetarianin.

Podczas kwietniowego spotkania rozmawiać będziemy o naszych większych drapieżnikach i ich roli w ekosystemie – głównie o niedźwiedziach i wilkach. Porozmawiamy też o nagonce na wilki (i tu gościnnie z pomocą przyjdzie Katarzyna Lesner z Fundacji dla Dzikich Zwierząt Larus) oraz dlaczego w naszej świadomości wilk jest demonizowany. Poruszymy także problem trzymania dzikich kotów w domu. Dlaczego nie powinno się tego robić. Punktem wyjścia będzie ruszający właśnie proces właściciela pumy Nubii.

„Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” jest autorskim programem Moniki Wandy Władzińskiej – kołobrzeskiej aktywistki, działającej w obszarze przyrody i zwierząt, współprowadzonym z Sylwią Kiljan-Rudowicz, redaktor Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Jednocześnie jest to cykl spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu i program TKK. Wanda zaprasza do udziału w spotkaniach z ludźmi pełnymi pasji i doświadczenia, wcielającymi w życie swoje marzenia i wizje, którzy swoimi realizacjami mogą zarażać innych. Cykl ma na celu aktywizację społeczną mieszkańców oraz szeroko pojętą edukację ekologiczno-przyrodniczą.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
Wstęp wolny!