kwi 22 2023

Spotkanie DKK dla dzieci

Spotkanie DKK dla dzieci22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, dlatego podczas Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, nie mogło zabraknąć rozmowy chociaż o jej skrawku, a konkretnie o parkach i rosnących w nich roślinach.

Książkę, o której rozmawialiśmy „Co rośnie w parku”, napisała Kateryna Michalicyna i pięknie zilustrowała Oksana Buła. Młody pęd rozpoczyna wędrówkę po parku, chce się dowiedzieć, co z niego wyrośnie. Rozmawia z drzewami, które opowiadają mu o sobie.

Jest to książka o poszukiwaniu tożsamości, swoich „korzeni”, z dużą dawką wiedzy przyrodniczej dla dzieci.

Dzieci techniką malowania na kleju wykonały projekt parku.

Po rozmowie i zajęciach plastycznych był czas na atrakcyjne planszówki, za które dziękujemy wydawnictwom Egmont i Czacha Games.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 20 maja godz. 11.00 do Brzozowego Zakątka ul Brzozowa 9a

Program Dyskusyjny Klub Książki jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.