«

»

kwi 27 2023

Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek 2023 programTydzień Bibliotek 2023 – Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Autorką hasła „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu.

Hasło jest otwarte i kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

W kołobrzeskim Tygodniu Bibliotek (zasadniczo Tydzień z „hakiem”) poprzez różne działania staramy się promować nie tylko czytelnictwo i kulturę, ale także edukować i podnosić świadomość w sprawach ciekawych i ważnych społecznie. Zaprosiliśmy do świętowania i współtworzenia tej „Naszej Biblioteki” wyjątkowe osoby. Oprócz znamienitych polskich twórców i autorytetów, którzy przyjadą do nas z różnych zakątków Polski zamierzamy oddać głos także „Naszym” autorytetom, pasjonatom i twórcom.

Zaprosiliśmy i oddajemy Bibliotekę dla kołobrzeżan, którzy będą się dzielić z nami swoją wiedza, pasją i umiejętnościami. Program jest obfity i różnorodny – dla każdego coś dobrego. Zapraszamy: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!