«

»

kwi 28 2023

Z Wandą nie tylko wśród zwierząt

Z Wandą nie tylko wśród zwierzątHanna Mamzer – głos zwierząt w sądzie i w życiu. Czy jest możliwy uwspólniony dobrostan ludzi i innych zwierząt?

Wydarzenie odbędzie się 12.05.2023 o godzinie 18:00 w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.
Darmowe wejściówki do odbioru w Czytelni Prasy przy ul. J. Frankowskiego 3 od 06.05.2023.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Wstęp wolny!

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na osiemnaste spotkanie w ramach cyklu „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. Prowadzenie: Monika Wanda Władzińska i Sylwia Kiljan-Rudowicz.
Gościem programu będzie Dr hab. Prof. UAM Hanna Mamzer, która jest biegłym sądowym z dobrostanu zwierząt. Współpracuje z organami ścigania w ramach dochodzeń z Ustawy o ochronie zwierząt. Jest psychologiem i socjologiem, a także technikiem weterynaryjnym. Wykłada na Wydziale Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale także w innych instytucjach i organizacjach prowadząc zajęcia o charakterze interaktywnym, wykorzystującym zaangażowanie i doświadczenie uczestników. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, samorządami i schroniskami dla bezdomnych zwierząt.

Interesują ją między innymi relacje pomiędzy ludźmi i innymi gatunkami, percepcja wzajemnych powiązań i postawy ludzi wobec przyrody, w szczególności wobec zwierząt. Autorka wielu publikacji poświęconych tej tematyce.

%d bloggers like this: