lut 19 2024

Oblicza Azji

Oblicza Azji - GruzjaPoznaj z nami niezwykłe tajemnice kultury azjatyckiej.

Oblicza Azji. Gruzja

prowadzenie: bibliotekarka Agata

21.02.2024, godz. 16:00, Biblioteka Brzozowy Zakątek ul. Brzozowa 9A

Wstęp wolny.

Gruzja, leżąca między Morzem Czarnym, a Morzem Kaspijskim, jest nie tylko krajem o urokliwych pejzażach, ale także miejscem, gdzie mitologia grecka wpłynęła na jej losy. Mityczne złote runo, choć bardziej związane z grecką mitologią, odnalazło swoje miejsce w sercu Gruzji, wpływając na nią poprzez unikalne geograficzne położenie.

Kultura gruzińska emanuje różnorodnością wpływów, co sprawia, że jest niezwykle interesująca. Sztuka, muzyka, taniec – to wszystko stanowi integralną część życia społeczeństwa. Gruzja słynie również z tradycji winiarskich, której korzenie sięgają tysiącleci wstecz. Wina gruzińskie są uważane za jedne z najstarszych na świecie. Kuchnia gruzińska również zasługuje na szczególną uwagę. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kuchni na świecie. Charakteryzuje się bogactwem smaków, intensywnymi aromatami i wyjątkowym połączeniem składników.

Spotkajmy się, by odkryć bogactwo historii, kultury i tradycji tego malowniczego kraju zakorzenionego w starożytności.