«

»

kwi 25 2024

Tydzień bibliotek – wydarzenia dla dzieci

Tydzień bibliotek - spotkania dla dzieci21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Biblioteka – miejsce na czasie”

8-15.05.2024 r.

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3, Beletrystyce ul. Brzozowa 9a oraz Bibliotece Ogrody – ul. Żółkiewskiego 6, od 27.04.2024 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza na Tydzień Bibliotek.

W ramach tego święta przygotowaliśmy propozycje dla naszych najmłodszych Czytelników. Zaplanowaliśmy fantastyczne wydarzenia, które rozbudzą ich miłość do książek i odkryją przed nimi świat literatury i teatru w sposób wyjątkowo atrakcyjny.

8.05. godz. 11:00, Biblioteka Ogrody ul. Żółkiewskiego 6 – spektakl teatralny „Kapu Kap” Teatr Głowa Mała (wiek: 1-5)
„Kapu Kap” – przedstawienie dla najmłodszych widzów – oparte na zabawie przedmiotami codziennego użytku, w prosty i zabawny sposób prezentuje zjawisko, jakim jest deszcz. Radosny jak skoki w kałuże, trzymający uwagę najbardziej wymagającej publiczności, dobrze zagrany i zabawny. „Kapu kap” wprowadza młodego widza w świat teatru. To spektakl spójny, adekwatny do możliwości percepcyjnych widowni, prosty a przez to piękny jeśli chodzi o kolorystykę i rekwizyty. Opowiedziany językiem zrozumiałym dla publiczności, która przez cały czas dobrze się bawi.

11.05. godz. 12:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3 – Przemysław Wechterowicz. Rodzinne spotkanie z autorem książek obrazkowych (wiek: 3+)
Przemysław Wechterowicz – pisarz, autor książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy. Debiutował w 2008 roku książką „Wielkie marzenia”. Dotychczas opublikował trzydzieści sześć książek tłumaczonych na dwadzieścia języków. Za „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy (2014).

13.05. godz. 17:00, Biblioteka Ogrody ul. Żółkiewskiego 6 – Yvette Żółtowska-Darska. Spotkanie z autorką biografii piłkarzy dla dzieci
Yvette Żółtowska-Darska – dziennikarka telewizyjna i pisarka, autorka bestsellerowych książek dla dzieci o gwiazdach futbolu. Zanim została pisarką, pracowała w agencji reklamowej McCann Erickson, koncernie L’Oréal oraz polskiej edycji „Elle”. Przez wiele lat była też redaktorką naczelną stacji TVN Style. Wychowując samodzielnie syna zafascynowała się jego pasją – futbolem i postaciami najlepszych zawodników. Wkrótce napisała pierwszą książkę o Messim. Potem kolejne. I zanim się obejrzała, jej opowieści o gwiazdach futbolu stały się bestsellerami, a pisanie książek – nowym sposobem na życie.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wejściówki.