«

»

maj 16 2024

Pakistan – relacja podróżnicza Marty Pieprzyk

Pakistan - spotkanie z Marią Pieprzyk17.05.2024 (piątek), godz. 18:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3
Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3 od 27.04.2024

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z podróżniczką i pasjonatką geografii, kołobrzeżanką Martą Pieprzyk. Marta opowie o swojej podróży po Pakistanie, kraju, który fascynuje swoją niezwykłą mieszanką kultur, religii i bogactwem przyrody.

Pakistan to nie tylko najwyżej położona trasa w górach na świecie, ale także miejsce, gdzie zetknięcie się masywów Karakorum, Hindukuszu i Himalajów tworzy malownicze krajobrazy, niczym z kadrów National Geographic.

Podczas spotkania kołobrzeżanka podzieli się swoimi przeżyciami z podróży, opowie o starożytnych miastach i fortecach, misternie zdobionych meczetach i mauzoleach oraz o buddyjskich reliefach skalnych, które odkryła na swojej drodze.

Czy życie w tym 200-milionowym państwie toczy się tak, jak się wydaje z daleka? Jak wygląda codzienność mieszkańców? Czy mimo trudów potrafią być otwarci i ciekawi przybyszów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na spotkaniu z Martą Pieprzyk. Spotkanie będzie nie tylko opowieścią, ale także wizualnym doświadczeniem, ponieważ podróżniczka podzieli się swoimi fotografiami z wyprawy, zapewniając uczestnikom niezapomniane wrażenia z podróży przez Pakistan.

Serdecznie zapraszamy!