«

»

cze 05 2024

Spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla DorosłychCzytelnicy z Kołobrzeskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, w środowe popołudnie 5 czerwca 2024, wymienili się wrażeniami po przeczytaniu książki “Fighter” Pauliny Świst. Autorka ukrywająca się pod tym pseudonimem, zaczęła przygodę z pisaniem powieści zachęcona twórczością tajemniczego Piotra C., znanego z ekranizowanej książki “Pokolenie Ikea”. Wykazała się poczuciem humoru umieszczając na opisywanych Warszawskich Targach Książki prawdziwych pisarzy: powieściopisarkę Joannę Opiat-Bojarską oraz kolegów po po piórze: Remigiusza Mroza oraz Alka Rogozińskiego. Bibliotekarka Monika opowiedziała o swoim pobycie na Warszawskich Targach Książki w 2016 roku na Stadionie Narodowym, gdzie spotkała znanych autorów. Rozmawiano również o zbiorze opowiadań Urszuli Honek, nominowanej do prestiżowej Nagrody Międzynarodowego Bookera.

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki zadeklarowali również czynny udział w wydarzeniach Transportu Literackiego.

Na następną możliwość spotkania się i rozmowy o książce, tym razem o pozycji Justyny Dżbik-Kluge “Polacy last minute: sekrety pilotów wycieczek”, DKK dla dorosłych zaprasza czwartego września 2024 na godzinę 16,30 do Brzozowego Zakątka przy ul. Brzozowej 9a.

Egzemplarze do wypożyczenia i przeczytania przed rozmową o książce znajdują się w miarę dostępności w Wypożyczalni Beletrystyki przy ul. Brzozowej 9a.

Kontakt telefoniczny: 943523004

Kontakt mailowy: dkk@biblioteka.kolobrzeg.pl

Program Dyskusyjny Klub Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0