cze 06 2024

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie Jan ChruślińskiXII Kołobrzeska Noc Poetów. Spotkanie z autorem Janem Chruślińskim.

13.06.2024 (czwartek), godz. 17:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3

Prowadzenie spotkania: Małgorzata Maj

Wstęp wolny.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Autorów Polskich o/Kołobrzeg, MBP Kołobrzeg;

Jan Chruśliński – człowiek o ciekawym życiorysie. Absolwent Oficerskiej Szkoły Inżynieryjnej we Wrocławiu, pułkownik Wojska Polskiego. Przez 40 lat pełnił służbę wojskową na różnych stanowiskach, od 1996 przeszedł w stan spoczynku. Działacz Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej, historyk publicysta. Członek Związku Literatów Polskich. Autor wielu książek, m.in. „Miłość i wojna” – powieści nagrodzonej w II Konkursie Literackim im. St. Żeromskiego, „Starość zaczęła się wczoraj…” – główna nagroda w I Polskim Festiwalu Sztuki Orzeł 2016 oraz innych: „Z Chrobrza na wojenną tułaczkę”, „Złapcie go…”, „Wygrać z samym sobą”.

Spotkanie w kołobrzeskiej bibliotece będzie promować najnowszą książkę autora „Od zmierzchu do świtu”. Powieść, mówiąca o losach oddziałów partyzanckich Armii Krajowej oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Spotkać w niej można nazwiska i pseudonimy autentycznych osób walczących podczas okupacji. Autor napisał ją w hołdzie tym którzy zginęli, abyśmy my mogli żyć…