«

»

cze 13 2024

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie Magdalena MajcherSpotkanie z autorką popularnych powieści obyczajowych – Magdaleną Majcher.

19.06.2024 (środa), godz. 18:00, Biblioteka ul. Frankowskiego 3

Prowadzenie spotkania: Małgorzata Maj

Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3, Beletrystyce – ul. Brzozowa 9a oraz Bibliotece Ogrody – ul. Żółkiewskiego 6, od 8.06.2024

Magdalena Majcher – autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad trzydzieści książek, z których wiele zyskało status bestsellera. W swoich powieściach łączy historie kryminalne z wątkami obyczajowymi. Poświęca dużo uwagi współczesnym problemom, takim jak przemoc domowa i seksualna, wykluczenia, prześladowania. Do jej najbardziej znanych tytułów zaliczają się przede wszystkim oparte na prawdziwych historiach powieści z gatunku true crime: „Mocna więź” (2021, nominacja do Książki Roku Lubimy Czytać) czy „Małe zbrodnie” (2022, Nagroda Best Audio Empik Go, nominacja do Bestsellerów Empiku).

W swojej ostatniej powieści „Rakowiska” autorka opisuje wydarzenia, o których w 2014 roku mówiła cała Polska. Majcher odkrywa wcześniej nieznane wątki i informacje o sprawcach, rzucając tym samym nowe światło na historię, która po tylu latach wciąż szokuje i przyprawia o dreszcze.

Jak opisać coś tak ostatecznego, jak czyjaś brutalna śmierć? Majcher podeszła do sprawy z wyczuciem i rzetelnością, pozostawiając czytelnikowi pole do samodzielnej oceny jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni ostatnich lat. Lektura obowiązkowa w kategorii true crime.
KATARZYNA PUZYŃSKA, autorka powieści kryminalnych

Jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich lat w niesamowicie wciągającej formie fabularnej. Autorka od początku rzuca nas w samo centrum akcji, zarówno z perspektywy sprawców zbrodni, jak i śledczych.
OLGA HERRING, autorka podcastów true crime