«

»

cze 23 2022

Spotkanie autorskie

Spotkanie z dr Edwardem WiśniewskimPolska Żegluga Bałtycka – duma i chluba kołobrzeżan, dająca zatrudnienie nie tylko mieszkańcom miasta; historycznie – trzon lokalnej gospodarki morskiej z wielkimi ambicjami, zależny mimo wszystko od realiów społecznych i gospodarczych. Tak, w ogromnym skrócie, można zrelacjonować temat rozmów i podsumować spotkanie autorskie wokół książki dr Edwarda Wiśniewskiego „Monografia Polskiej Żeglugi Bałtyckiej”.

Firma, powołana oficjalnie w 1978 roku a kształtowana już od lat 60-tych przez działalność kołobrzeskiego portu, wyrobiła sobie znaczenie w polskiej gospodarce morskiej wysoko cenioną marką Polferries. Jej charakterystycznie malowana flota promowa przewozi obecnie blisko 400 tysięcy pasażerów i 700 tyś. ton ładunków. Obsługuje dwa terminale promowe: w Świnoujściu i Gdańsku, utrzymuje stałe linie żeglugi bałtyckiej. Choć jest spółką, która przez swoje 45 lecie działalności przechodziła różne, nierzadko burzliwe dzieje, obecnie ma się raczej dobrze i miejmy nadzieję, że tak już zostanie.

Dziękujemy dr Edwardowi Wiśniewskiemu oraz Polskiej Żegludze Bałtyckiej za spotkanie z Czytelnikami Biblioteki oraz za przekazane książki i drobne, pamiątkowe upominki.